fbpx

Калушани хочуть оскаржити в суді тарифи ЖЕО

Суспільство 09:22, 08.01, 2018

Наприкінці липня минулого року виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив нові тарифи на послуги комунальних підприємств ЖЕО №1 і ЖЕО №4. У середньому вони зросли на 60-70%, для кожного будинку встановлено свій тариф.

На початку серпня мешканці Калуша, які вважають таке рішення влади неправомірним, звернулися до Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету, адміністративна колегія якого 13 листопада винесла рішення "Про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції", пишуть Вікна.

У рішенні, яке за запитом ініціативної групи ГО "Голос нації" мають у своєму розпорядженні калуські активісти, зазначено, що «виконком станом на 01.09. 2017 р. не здійснив заходи щодо проведення конкурсу на призначення управителя та затвердив підвищені тарифи на послуги на підставі поданих КП "ЖЕО №1" і КП "ЖЕО №4" розрахунків".

Фактично Антимонопольний комітет визнав, що міська влада порушила норми Закону "Про захист економічної конкуренції". При цьому виконком міської ради погодився з висновками АМК та для виправлення ситуації попросив термін чотири місяці  для проведення конкурсу на управителів. До слова: від рішення адміністративної колегії минуло майже два місяці, але жодного конкурсу у місті наразі не проведено. Є лише відповідне рішення виконавчого комітету, яким створено конкурсну комісію, що має підготувати документацію та затвердити графік проведення конкурсу.

До речі, згідно з чинним законодавством управителі мали бути призначені міською владою у будинках, співвласники яких самостійно не визначилися з формою управління, ще з 1 липня 2016 року.

Рішення АМК стало одним з чинників, який спонукав калуських активістів готувати позов до суду про скасування рішення, яким були затверджені тарифи ЖЕО. Позов, як запевнила одна з активістів Любов Танасійчук, буде подано до Калуського міськрайонного суду найближчим часом, вірогідно, одразу після свят.

Затверджені тарифи активісти вважають необґрунтованими, а значить, і незаконними, оскільки ЖЕО не подали розрахунки щодо кожної складової тарифу. А чітких розрахунків, переконана Любов Танасійчук, і не могло бути, адже технічна документація на будинки в ЖЕО відсутня, немає документів на землю щодо кожного будинку, схем комунікацій тощо. Відтак незрозуміло, як, наприклад, нараховують плату за прибирання прибудинкової території, за обслуговування внутрішньобудинкових мереж тощо. Любов Танасійчук вважає:

"Затверджена у Калуші схема прибирання, за якою за кожним будинком закріплена певна площа, – це не прибудинкова територія, яка може бути визначена лише актом на право власності чи користування. І не може бути підставою для нарахування оплати мешканцям".

Серед інших претензій до роботи ЖЕО у позовній заяві калуських активістів: відсутність інформації про надані послуги щодо кожного будинку, працівники ЖЕО не знайомлять мешканців з новими нормативно-правовими документами і загалом ЖЕО провадять свою діяльність непрозоро.

Окрім скасування рішення про підвищення тарифів на послуги ЖЕО, ініціатори судового позову просять суд зобов’язати ЖЕО здійснити перерахунок плати за житлово-комунальні послуги. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: