fbpx

Калушани вимагають заборонити діяльність асфальтного заводу

Суспільство 13:47, 31.08, 2016

Мешканці вулиці Долинська щодня дихають шкідливими викидами асфальтного заводу. Люди вимагають у депутатів заборонити діяльність заводу, а не продавати підприємцеві ще землю під ним.

а розгляд депутатів Калуської міської ради сьогодні винесли питання про приватизацію майна територіальної громади міста Калуша на вулиці Долинська, 44 г. До переліку об’єктів приватизації способом аукціону пропонувалося внести нерухоме майно, яке знаходиться за даною адресою, пишуть ”Вікна”.

"На площі майже 1,2 га знаходиться колишній асфальтний завод Калуша. І частину цієї території — 0,5 га і три об’єкти, які тут знаходяться, — було приватизовано у 2009 році. Решта (два бітумні резервуари, вбиральня, кладова і ворота) є власністю міста, — пояснив голова фонду комунальної власності КалушаОлександр Челядин. — Власне, всією цією територією користується власник, який частину її приватизував. Тому наше завдання: привести у відповідність це питання і щоб місто отримувало кошти за землю і за об’єкти, якими користується даний власник. Ми повинні або дати йому можливість викупити або комусь іншому.

Утім, під час сесії з’ясувалося, що за вказаною адресою числиться ще і магазин, площею 80 кв. метрів. А самі мешканці вулиці Долинської кілька років скаржаться на викиди шкідливих речовин від діяльності асфальто-бетонної установки.

Це питання турбує нас уже чотири роки. Цими викидами забруднюється повітря на вулицях Долинська, Привокзальна, Козоріса, Добрівлянська. Винуватцем є підприємець Кондрат. Ця установка працює без жодної чистки, наші легені дихають цим щодня. Неможливо вийти на вулицю, діти сидять удома, бо повітря насичене газами, фенолами і пилом, які виходять з труби цього міні-заводу, — повідомила представниця вулиці, яка перебувала на сесії.

За її словами, калушани вже неодноразово зверталися з цього приводу до органів влади, державної екологічної інспекції, управління санепідемстанції, прокуратури. Але питання залишається не вирішеним. Водночас, встановлено, що установка працює без дозволу на викиди, а їх заміри показали, що допустимі норми перевищено.

Ми звернулися в Міністерство екології, яке видало ліцензію на цю діяльність,— зазначив міський голова Ігор Матвійчук.

Як уточнили під час сесії, завод не побудованйи підприємцем. Він існував з 1970-х років. Знаходиться він у промисловій зоні. Тож, заборонити його діяльність місто не може, але змусити працювати у законодавчому полі — цілком реально.

Зрештою, депутати вирішили ще довивчити питання, розібратися з проблемою, з’ясувати, чому під одним номером є кілька об’єктів та перенесли розгляд на наступну сесію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: