fbpx

Камерний хор з Калуша взяв участь у різдвяному флешмобі #щедрик100challange

Культура 14:52, 17.01, 2017

Флешмоб у соцмережах спонукає заспівати відому колядку "Щедрик" і передати естафету іншим колективам та виконавцям.

Камерний хор "Тавор" з Калуша (художній керівник та диригент – Оксана Демків) взяв участь у флешмобі з нагоди Різдва, інформують "Вікна".

Вокалісти виконали колядку в обробці Миколи Леонтовича "Щедрик" і передали естафету виконання цієї колядки іншим колективам.

"Щедрик"– одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою "колядка дзвонів". В основу твору покладена українська щедрівка – пісня добрих побажань, яка виконується в період зимових свят. Органічно поєднавши прийоми народного багатоголосся з досягненням класичної поліфонії, композитор домігся того, що кожен голос відіграє цілком самостійну виражальну роль, відтворюючи найтонші зміни настрою в пісні, подаючи кожен художній образ у граничному завершенні.

Уперше "Щедрика" виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами, викладав у Музично-драматичній школі (згодом – інституті його імені), працював у музичному відділі Київського обласного комітету та у Всеукраїнському комітеті мистецтв та очолив щойно створений державний оркестр.

Виконання твору принесло великий успіх. Ім’я Леонтовича стало відомим у музичних колах і серед широкої публіки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: