fbpx

Капелан Майдану в Івано-Франківську: "За якийсь час має пропасти держава Україна…"

Культура 23:12, 29.01, 2015

Отець Михайло Димид, який був одним із капеланів Майдану, презентував в Івано-Франківську книжку "Каміння Майдану", яку видав у співавторстві з донькою Климентією.

В Івано-Франківськ отець Димид приїхав з дружиною Іванною Крип’якевич.

"Коли почалися штурми, коли загинули люди, стало зрозуміло, що повороту назад не буде, що Майдан буде стояти до кінця; що фактично європейські вартості, за які Майдан піднявся вже зараз, не мають великого значення, коли загинули студенти. Майдан вже стояв просто за гідність, потоптану гідність людини. А це є біблійні вартості, і війна, яку ми зараз всі переживаємо, є не що інше, як просто битва диявола зі світлом, Господом, добра – зі злом, битва, яка почалася 2000 років тому і триває досі. Ця книжка – це фіксація всіх цих фактів і показування людям, настілки Євангеліє стає суперактуальним зараз", – розповіла Іванна Крип’якевич.

На Майдан отець поїхав разом з дочкою Климентією та сином Артемієм, який зараз захищає кордони України на Сході.

Книга "Каміння Майдану" – це виступи, щоденні роздуми отця про нашу боротьбу на основі Божого Євангельського читання. Водночас це і бачення цієї історії молодою дівчиною, дочкою капелана, яка дозволяє собі у книзі висловлюватися легкою ненормативною лексикою.

Загалом книга складається з 85 проповідей-роздумів о. Михайла, а також 450 фотографій Климентії з її коментарями до них.

"Це, що стається в нашому часі, це є благословенний шлях. Він не є легкий. Він не є без жертви, але ті жертви є такі самі жертви (якщо ми позитивно на них дивимося), якою була і є жертва Ісуса Христа, яка послужила нам для спасіння, для нового життя, для очищення", – відзначив священик на презентації.

Він вважає, що українці зараз переживають світлі, хоча і важкі моменти, які допомагають їм ставати одним народом.

"І тим самим твориться нове забарвлення тих інституцій, які покликані служити цьому народові. Таким чином, за якийсь час має пропасти держава Україна, а створитися Українська держава, тобто та держава, яка буде служити своєму народові, яка буде дихати разом зі своїм народом, буде плакати разом зі своїм народом та буде переживати разом з ним",  сказав отець Михайло.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: