fbpx

Карітас на Прикарпатті надав допомогу переселенцям на понад 3 мільйони гривень

Суспільство 19:47, 22.07, 2015

Коли кількість вимушено переселених осіб на Прикарпатті почала зростати, Івано-Франківський Карітас вирішив допомогти потерпілим адаптуватися та розпочати нове життя. Для цього на базі Карітасу відкрили Центр надзвичайних ситуацій, в якому вже понад рік переселенцям надають комплексну допомогу та консультації.

Спочатку Карітас допомагав усім вимушено переселеним особам, які звертаються за допомогою. Перші люди зверталися у благодійний фонд завдяки Координаційному штабу, створеному при облдержадміністрації, до якого Карітас увійшов разом із багатьма іншими громадськими організаціями і налагодив співпрацю. У штабі займалися пошуками житла, а Карітас допомагав переселенцям продуктами, засобами гігієни та постільною білизною.

Із понад 3500 тисяч переселенців, які, за офіційними даними, прибули на Прикарпаття, Карітас надав комплексну допомогу 1703 особам (з них 599 – діти). Окрім продуктів, тим переселенцям, які мали змогу купити чи орендувати собі житло, Карітас допомагав сплачувати комунальні послуги або надавав грошову допомогу на оплату оренди, а тим, які протягом місяця безкоштовно мешкали у готелі "Бандерштадт", психологи благодійного фонду організовували індивідуальні та групові консультації. Сьогодні благодійний фонд Карітас Івано-Франківськ УГКЦ допомагає тільки найбільш уразливим категоріям: вагітним, жінкам, багатодітним родинам, інвалідам.

Спочатку працівники Карітасу зустрічаються з родинами і визначають потреби кожної із них. Вивчають проблеми родини, радять, де і яку інформацію люди можуть отримати, направляють у Центр зайнятості, де їм розповідають про робочі вакансії. Також Карітас надає переселенцям юридичну допомогу і консультує, як знайти житло.

Допомога переселенцям була би неможливою без благодійників та меценатів, – кажуть у Карітасі. Перша благодійна допомога для вирішення проблем та задоволення первинних потреб переселенців у червні минулого року надійшла завдяки сприянню пані Юти Кірхен із Карітасу єпархії Трір, Німеччина. У липні фінансову допомогу почав надавати Карітас України. Пізніше список меценатів продовжив Карітас Фульди, єпархія м. Фульди, Карітас Макленбург, Карітас Польщі, Карітас Німеччини, благодійна організація єпархії з австрійського містечка Грац – Welthaus. Пристосуватися до погодних умов багатьом переселенцям допомогла Міжнародна організація з міграції, яка надала півмільйона гривень для придбання теплого одягу, предметів домашнього вжитку та медикаментів.

З квітня 2014 року по 31 травня Карітас надав допомогу переселенцям на загальну суму 3 045 577,79 гривні. Майже мільйон з цієї суми пішов на оплату оренди житла та комунальних послуг для 296 родин. На решту суми придбали усе необхідне для облаштування життя на новому місці: від ковдр та каструль до калориферів та дитячих ліжечок. Левова частина коштів пішла на задоволення базових потреб переселенців – придбання продуктових наборів, засобів гігієни,  дитячого харчування, підгузників. Чоловікам, які хотіли працювати, придбали будівельні інструменти. Восени 2014 року 89 дітей переселенців спорядили до школи, придбавши шкільні форми, портфелики з усім необхідним шкільним приладдям.

Окремий напрямок роботи Франківського Карітасу – психологічна допомога. Фахові психологи працювали із дорослими та з дітьми, починаючи від молодшого шкільного віку. За час роботи Центру надзвичайних ситуацій психологічну допомогу отримали 1220 переселенців, також відбулося 422 групові консультації.

Матеріальна допомога – першочергово, але не можна забувати про духовність, переконані у Карітасі. Тут для дітей переселенців та їхніх батьків постійно влаштовують майстер-класи, походи в драмтеатр та філармонію. Минулого літа дітям влаштували відпочинок у горах, вони відвідали Манявський водоспад, курортне Яремче. Цього року частина дітей вимушених переселенців відпочили у літньому таборі в Яблуниці. Ці заходи допомагають не лише відпочити і абстрагуватися від проблем, але й інтегруватися у нове середовище. Так, в часі Різдвяних свят родини переселенців разом з працівниками Карітасу ліпили вареники та розучували українські колядки, а до Дня матері діти власноруч виготовляли вітальні листівки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: