fbpx

"Карітас" надасть гранти до 2,5 тисяч євро на самозайнятість та мікропідприємництво для постраждалих від війни

Економіка 11:17, 26.04, 2018

Благодійний фонд "Карітас" в Івано-Франківську розпочинає новий проект з самозайнятості та мікропідприємництва "Зміцнення самозабезпечення переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні". Учасники АТО, внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці можуть спробувати себе у ролі підприємця.

За словами директора БФ "Карітас Івано-Франківської архієпархії УГКЦ" о. Володимира Чорнія, церква допомагає постраждалим внаслідок війни інтегруватися і самореалізуватися через такий проект.

У рамках проекту заплановані два дводенні тренінги з розвитку самозайнятості та один дводенний тренінг з мікропідприємництва. До кожної з груп відібрали по 30 учасників. Після тренінгів – захист бізнес-плану. За умови успішного його захисту грант на самозайнятість складає до 650 євро, з мікропідприємництва – до 2500 тисяч євро. На грант з самозайнятості мали право подавати заявки особи, що раніше не отримували гранти від МОМ чи інших донорів, а на грант з мікропідприємництва – особи, які мають досвід підприємницької діяльності, активний бізнес та планують його розширювати.

"Карітас" надасть гранти до 2,5 тисяч євро на самозайнятість та мікропідприємництво для постраждалих від війни 1

"Ми даємо людям можливість самозайнятості або розширення підприємництва. Після того, як учасники отримують ті інструменти, які їм потрібні, ми ще протягом трьох місяців будемо моніторити, як вони використовують їх", – сказав о. Володимир Чорній.

Тренери – представники громадського центру "Ділові ініціативи" Тетяна Кулик та Сергій Васильченко – сьогодні розпочали підготовку учасників.

"Карітас" надасть гранти до 2,5 тисяч євро на самозайнятість та мікропідприємництво для постраждалих від війни 3

"Тренінг спрямований на те, щоб дати можливість цим людям себе оцінити, оцінити свої можливості, самоствердити себе і знайти у майбутньому певні рішення для себе – чи зайнятися своєю особистою справою, чи знайти робоче місце. Але основне – це самоствердження – те, що людина може сама робити, як вона може це робити і чи володіє вона навичками чи рисами, які можна напрацювати",  розповіла Тетяна Кулик.

Серед учасників тренінгу колишній учасник АТО Григорій Кондратенко. Після закінчення університету він пішов захищати країну, а по поверненню вирішив зайнятися власною справою. Він продає туристичне спорядження в інтернет-магазині.

"Це була спонтанна ідея. Взагалі я цікавлюся природою, краєзнавством, мені це до душі. Для багатьох учасників АТО походи в гори, сплавляння по Дністру є свого роду способом соціальної адаптації. Тому цей бізнес має соціальну складову, як на мене",  розповів Григорій.

Хлопця цікавлять питання маркетингу, перспектив, написання грантів, а особливо соціального підприємництва.

"Карітас" надасть гранти до 2,5 тисяч євро на самозайнятість та мікропідприємництво для постраждалих від війни 5

"Ідей насправді багато, але в процесі тренінгу я планую узагальнити їх для себе, чим конкретно буду займатися і як розвиватися", – зазначив ветеран АТО.

Ще однією учасницею тренінгу стала переселенка з Донецька Галина Зозулин. Дівчина після початку війни переїхала до Долини. Вона займається манікюром і хоче відкрити власний салон, який надаватиме такі послуги.

"Карітас" надасть гранти до 2,5 тисяч євро на самозайнятість та мікропідприємництво для постраждалих від війни 7

Такий проект франківський "Карітас" проводить вже вдруге. Минулого року 27 осіб виграли гранти для започаткування власної справи. Серед них було 18 переселенців та 9 місцевих мешканців.

"Є деякі досить успішні проекти. Принаймні все, що вони взяли від нас, вони використовують, щоб покращити своє життя",  зазначив о. Володимир Чорній.  

Проект реалізується за підтримки Міжнародної організації з міграції за фінансування Уряду Німеччини через німецький Банк Розвитку KfW.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: