fbpx

Карітас організовує арт-терапію для неповносправної молоді Прикарпаття. ФОТО

Суспільство 15:21, 12.11, 2015

Івано-Франківський Карітас продовжує підтримувати структури самодопомоги в Івано-Франківській області та організовує в 6 районних центрах заходи дозвілля для неповносправних дітей та молоді. Завдяки цим заходам діти та молодь отримують можливості для розширення світогляду.

Під час проведення різноманітних тренінгів, гуртків вони спілкуються та знайомляться з новими друзями, а суспільство, в свою чергу, вчиться адекватно сприймати осіб з особливими потребами. Івано-Франківський Карітас з 2007 року активно підтримує ініціативні групи  батьків, які виховують дітей з особливими потребами, та залучає їх до різноманітних програм соціально-психологічної реабілітації. Сьогодні структури самодопомоги діють у Рожнятові, Богородчанах, Галичі, Коломиї, новостворені – у Калуші та Тисмениці.

У рамках програми соціально-психологічної реабілітації в Калуші на базі парафії Святого Андрія Первозванного та в Тисмениці на базі  парафії Святого Архистратига Михаїла для неповносправної молоді працівники Карітасу організовують різноманітні майстер-класи. Нещодавно у цих осередках було проведено заняття з арт-терапії. 

Проведені заняття є засобом вільного самовираження і самопізнання для неповносправної молоді, створюють атмосферу довіри та викликають позитивні емоції. Малюючи чи виготовляючи різноманітні вироби власноруч, молодь відволікається від переживань, відчуває гармонію з собою та навколишнім світом. Адже арт-терапія не тільки допомагає людині-інваліду побачити світ, але й є частиною психологічної та соціальної адаптації, дає можливість більш активно і самостійно брати участь в житті суспільства. Крім гурткової роботи, для людей з особливими потребами організовуються заходи дозвілля. Неповносправна молодь і діти відвідали кінотеатри, музеї, тощо. 

Варто зазначити, що перегляд мультфільмів усім подарував позитив та гарний настрій. Молодь з радістю ділились емоціями від переглядів мультфільмів, адже дехто з дітей вперше побував у кінотеатрі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: