fbpx

"Карітас" та ОДА розпочали співпрацю щодо протидії торгівлі людьми на Прикарпатті

Суспільство 16:59, 13.11, 2014

11 листопада 2014 року у залі засідань облдержадміністрації під керівництвом заступника голови ОДА Сергія Адамовича відбулося засідання Міжвідомчої ради ОДА з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми.

Одним з пунктів порядку денного був  розгляд проекту "Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми", реалізація якого розпочалась у БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" з листопада 2014 року і триватиме 16 місяців.

Виконання проекту здійснюється за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, Європейського Союзу та Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, Міжнародної організації з міграції у тісному партнерстві з департаментом соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації. Проект направлений на поліпшення координації між відповідними державними структурами та неурядовими організаціями Івано-Франківщини у питаннях протидії торгівлі людьми, результатом якої буде забезпечення реалізації задекларованих державою прав осіб, постраждалих від торгівлі людьми.

Заходи в рамках проекту передбачають навчання для представників департаменту та управлінь соціального захисту, відповідальних за опрацювання процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, спеціалістів обласного та районних ЦСССДМ, відповідальних за проведення оцінки потреб та складання плану реабілітації постраждалої особи, учасників створених мультидисциплінарних груп із числа членів обласної та районних міжвідомчих рад з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми.

Програма навчання для працівників державних установ передбачає опанування навичок та знань у сфері виявлення осіб, постраждалих від торгівлі людьмиЮ та забезпечення взаємодії суб’єктів для їх реабілітації та інтеграції. В ході реалізації проекту буде проведено 5 круглих столів (по три регіони області), відбудеться обговорення діяльності Міжвідомчих рад з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми райдержадміністрацій та міст обласного значення, їх повноваження, шляхи комунікації та конкретні випадки виявлення, надання статусу та реабілітації ПТЛ. Проектом також передбачено проведення інформаційної кампанії для населення області з проблеми торгівлі людьми та можливості отримання допомоги для постраждалих від торгівлі людьми.

Проект із впровадження співпраці між усіма суб’єктами, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми в регіоні, дасть змогу підсилити спроможність органів влади, правоохоронців та громадських організацій для виявлення постраждалих та захисту їхніх прав та свобод, наголосив заступник голови Сергій Адамович, адже створення  мультидисциплінарних груп у районних центрах, які координуватимуть таку роботу, дадуть можливість оперативно виявляти, ідентифікувати та надавати допомогу постраждалим від сучасного рабства.

"Департамент соціальної політики є координатором у сфері протидії торгівлі людьми на цей час. Оскільки передача цих повноважень департаменту відбулась порівняно недавно, реалізація цього проекту допоможе спеціалістам вникнути в проблему та процедури, регламентовані Законом України "Про протидію торгівлі людьми", постановою КМУ "Про затвердження порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми", – зазначила заступник начальника управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики облдержадміністрації  Аліса Юрченко.

П’ятеро жителів Івано-Франківської області, які отримали статус постраждалих від торгівлі людьми, вже отримують комплекс соціальних послуг від державних установ,  відмітила Галина Боднар, директор Івано-Франківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.  Причому така допомога потрібна не тільки самим постраждалим, й членам їх родин. Така діяльність у співпраці з міжнародними та громадськими організаціями буде ще більш ефективною, адже проектом передбачено активізацію роботи районних міжвідомчих координаційних рад.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: