fbpx

"Карітас" влаштував психологічний тренінг для батьків, які виховують неповносправних дітей

Суспільство 17:08, 14.11, 2014

Івано-франківський "Карітас" розбудовує структури самодопомоги для неповносправних осіб в регіонах Івано-Франківської області з метою надання соціально-психологічних послуг.

Зокрема, "Карітас" організовує спільні заходи, лобіює інтереси неповносправних осіб на рівні державних структур, інформує громадськість про проблеми дітей з інвалідністю та влаштовує регулярні зустрічі з їх батьками. Під час таких зустрічей батьки діляться своїми труднощами та переживаннями у вихованні дітей з особливими потребами і говорять про те, що їм не вистачає спеціальних знань і навиків. 

Нещодавно 15 батьків неповносправних діток отримали кваліфіковані поради психолога під час тренінгового заняття "Як дорослішають діти, що потребують опіки". Ці знання допоможуть батькам якісно змінити ставлення до своїх дітей та більш уважно відноситись до їхніх потреб. Тренінг відбувся на базі ГО "Довір’я" у Бурштині в рамках проекту "Створення базових структур самодопомоги в Івано-Франківській області".

Активність батьків під час тренінгу свідчила про їхню небайдужість та зацікавленість у подоланні труднощів. Під час зустрічі вони охоче ділилися власним досвідом виховання дітей, своїми труднощами та спільно обговорювали шляхи подолання проблемних ситуацій. Важливе досягнення тренінгу – це відкритість учасників, їх активна взаємодія, створений захищений простір.

"Такі зустрічі є надзвичайно важливими, адже в першу чергу стрес через інвалідність переживає мама, а не дитина. Бо якщо її просто люблять усі, хто її оточує, піклуються про неї, вона не усвідомлює того, що чимось відрізняється від інших. Однак для того, щоб спробувати зробити дитину щасливою, нам необхідно реально оцінювати ситуацію, не впадати у відчай, і це є важливим моментом у вихованні дитини з особливими потребами", – ділиться своїми враженнями пані Оксана, мама Тараса, який відвідує ГО "Довір’я". 

Захід відбувся завдяки фінансовій підтримці "Карітасу" єпархії Фульда та "Акції Людина" (Німеччина).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: