fbpx

Карпатські букові ліси можуть увійти до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Суспільство 18:09, 10.07, 2017

У польському Кракові, де стартувала 41-ша сесія Комітету Всесвітньої спадщини, розглянуть 35 заявок про включення нових об'єктів до престижного Списку ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Центр новин ООН.

"Серед нових заявок на включення в Список Всесвітньої спадщини на цій сесії – історико-географічний регіон Даурія, розташований на території Росії та Монголії; історичний центр азербайджанського міста Шекі; Гелатський монастир у Грузії; а також незаймані букові ліси Карпат, які розташовані на території декількох країн, включаючи Україну",  йдеться в повідомленні. 

Список Всесвітньої спадщини нараховує більш як тисячу об'єктів в країнах-учасницях Конвенції про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини. 

41-ша сесія Комітету Всесвітньої спадщини триватиме до 12 липня.

До списку ЮНЕСКО були занесені нові лісові масиви України: це було зроблено в рамках розширення об'єкта "Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини і реліктові букові ліси Німеччини". Тепер він має назву "Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи" і охоплює не три країни, як раніше (Україна, Словаччина і Німеччина), а дванадцять  додані також Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Іспанія, Італія, Румунія, Словенія.

Також у рамках розширення до об'єкта занесено українські лісові масиви Горгани (заповідна зона  753,48 га), Розточчя (384,81 га) Сатанівська Дача (212,01 га), Синевир  Дарвайка (1588,46 га), Синевир  Квасовець (561,62 га), Синевир  Стримба (260,65 га), Синевир  Вільшани (454,31 га), Зачарований Край  Іршава (93,97 га) та Зачарований Край  Великий Діл (1164,16 га).

До 2017 року в транскордонний об'єкт "Букові праліси" входили лісові масиви Чорногора, Уголька  Широкий Луг, Свидовець, Мараморош, Кузій – Трибушани, Стужиця – Ужок.

З кінця останнього Льодовикового періоду європейські букові ліси успішно поширювалися протягом декількох тисячоліть з ряду ізольованих ділянок в Альпах, Карпатах, Середземномор'ї та Піренеях. Цей процес триває донині. Успішне поширення букових лісів відображає їхню гнучкість і пристосовність до різних географічних, кліматичних та інших природних умов.

Засідання 41-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини проходить під головуванням засновника і директора Міжнародного центру культури в Кракові Яцека Пурхла з 2 по 13 липня. Занесення об'єктів до Списку Всесвітньої спадщини триватиме до 9 липня включно.   

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: