fbpx

Книжка про калуський інтернат для глухих дітей перемогла у номінації "Дитяча книга року BBC – 2015"

Культура 17:23, 13.12, 2015

Редакція ВВС Україна назвала цьогорічних переможців премії "Книга року ВВС". У дитячій номінації перемогла книга "140 децибелів тиші" Андрія Бачинського. У "дорослій" – Василь Махно "Дім у Бейтінг Голлов".

Переможці премії у "дорослій" та "дитячій" номінаціях отримали грошову винагороду в розмірі 1000 британських фунтів стерлінгів, пише "Українська правда. Життя".

Як писав КУРС, Андрій Бачинський народився та виріс у Калуші, тож зізнається, що хоч у книжці прямо й не згадано це місто, прототипом інтернату стала саме Калуська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей зі зниженим слухом. Також події у книзі розгортаються у Львові, Івано-Франківську та Верховині.

До складу журі "Книга року ВВС-2015" цього року ввійшли літературознавець Віра Агеєва, журналістка Ольга Герасим’юк, письменниця Світлана Пиркало, випусковий редактор ВВС Україна Марта Шокало та літературний критик Юрій Володарський.

Премію "Книга року BBC" було засновано 2005 року. 2012 року було створено нову номінацію – "Дитяча книга року ВВС".

За цей час лауреатами премії стали: Юрій Винничук (двічі – у 2005-му і 2012-му), Сергій Жадан (двічі – у 2006-му і 2010-му), Володимир Діброва, Люко Дашвар, Юрій Іздрик, Володимир Рутківський, Леся Воронина, Ярослав Мельник, Мар’яна і Тарас Прохаськи, Софія Андрухович і Катерина Штанко.

Минулого року журі премії визначило також "Найкращу книгу десятиліття". Нею став роман Сергія Жадана "Ворошиловград".

Премія "Книга року ВВС" проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: