fbpx

Коломийська ЦРЛ заплатить 113 тисяч гривень матері, у якої через халатність лікаря померла донька

Суспільство 19:59, 23.03, 2017

Коломийський міськрайонний суд виніс рішення у позові до Коломийської ЦРЛ та лікаря карети швидкої медичної допомоги, через неналежне виконання службових обов'язків якого померла неповнолітня дівчинка.

Позов про відшкодування матеріальної і моральної шкоди до Коломийської ЦРЛ і лікаря подала мама загиблої дівчинки.

У матеріалах справи йдеться, що 17 липня 2013 року 16-річна дівчина, яка була на “Д” обліку з приводу бронхіальної астми, повертаючись додому з прийому у стоматолога, втратила свідомість.

До дівчинки викликали карету швидкої допомоги.  Але лікар-стажист Коломийської станції екстреної медичної допомоги не надав необхідної медичної допомоги неповнолітній, через що потерпіла у стані клінічної смерті була доставлена в Коломийську дитячу лікарню, де померла у відділенні інтенсивної терапії.

У травні 2015 року колегія суддів Апеляційного суду в Івано-Франківській області призначила лікарю швидкої допомоги покарання за ч. 2 ст. 140 КК України у виді двох років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з наданням медичної допомоги, на один рік.

Днями у Коломийському міськрайонному суді завершився розгляд справи за позовом матері померлої дівчинки до ЦРЛ.

Жінка просила суд стягнути з лікарні 134 904 гривні матеріальної і 200 000 гривень моральної шкоди.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнала частково та подала письмове заперечення на позов, в якому посилається, що витрати на поминальні обіди в день похорону та на річницю із дня смерті в загальній сумі 33 067 не підлягають відшкодуванню, оскільки церемонія поминання не відноситься до поховання. Також не погодилась на вказані позивачкою витрати на виготовлення пам’ятника, посилаючись на те, що ціни значно завищені, а також вказала про надто велику моральну шкоду.

Суд, дослідивши матеріали справи, вирішив стягнути з Коломийської центральної районної лікарні Івано-Франківської області на користь матері 53 250 гривень  майнової та 60 000 грн моральної шкоди.

Рішення суду не набрало законної сили та може бути оскаржене до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня проголошення.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: