fbpx

Комарі кусають тих, хто пахне фруктами, – науковці

Стиль життя 20:31, 23.07, 2015

Деякі люди є нездоланною спокусою для комарів, у той час як запах інших відштовхує кровососів. Дослідники ідентифікували пахучі речовини, що містяться в поті "щасливчиків", і тепер вони вивчаються на предмет їх використання в природному репеленті.

Кожна людина виділяє піт з визначеною сумішшю речовин, кожна з яких має свій запах. Деяких з цих речовин, наприклад молочна кислота, приваблює кусючих комах. А що ж люди, яких не кусають? Ймовірно, вони виділяють аромати, які маскують запахи, що приваблюють комах, пише Експрес.

Це маскування часто дуже ефективне проти комарів, пояснює Джеймс Логан, що проводив дослідження разом із Джоном Пікетом у Ротамстедському Дослідницькому інституті і колегами з Абердинсього університету. Ці корисні хімічні речовини, ймовірно, природно присутні в поті у всіх, але деяким пощастило більше за інших, говорить Логан.

Більше того, ті ж самі речовини відштовхують і тропічних комарів виду Aedes aegypti, що поширюють в Африці і Південній Америці жовту лихоманку, і комарів, що тероризують західне узбережжя Шотландії, передає InoPressa.

Логан сконструював Y-камеру, через два рукави якої пропускалися запахи різних людей – добровольці поміщали руки на кінці кожного з рукавів. Комарі запускалися в тонкий кінець камери і могли летіти до тієї руки, яка їм більше сподобалася. Потім дослідник проаналізував запахи тих людей, якими комарі зневажили, помістивши їх у костюм з фольги, щільно закріплений під підборіддям, і зібравши їхній піт. Були виділені найбільш ефективні репеленти, які виявлялися за допомогою електродів, що вимірювали реакцію самок комарів на кожну речовину.

Логан не розкриває назви цих речовин до того, як вони будуть запатентовані. Він, однак, зізнався, що цей запах, хоча і не відчутний для людей у звичайних умовах, у концентрованій формі має фруктові ноти. Ключова хімічна речовина, виділена Логаном, також є "природною харчовою добавкою, тому її безпека не викликає сумнівів". І, оскільки його можна одержувати з рослин, можливо налагодити дешеве масове виробництво".

Зараз випробування нового репеленту проходять на 16 добровольцях в Африці. Дослідники тим часом випробують його дію на інших комахах, у тому числі на малярійних комарах.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: