fbpx

Комісія облради у справах учасників АТО обіцяє виробити "системний підхід" для допомоги родинам військових

Суспільство 15:36, 16.02, 2016

На засіданні комісії Івано-Франківської обласної ради взялися за створення "системного підходу до вирішення проблем учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та інших осіб, які мають відношення до антитерористичної операції".

На засідання прийшли депутати облради – учасники комісії, волонтери, громадські активісти, представники громадських об'єднань учасників АТО, керівництво облради. 

Начальник обласного управління соцзахисту ОДА Олександра Бігун проінформувала, що в області 5620 учасників АТО, 97 військових з Прикарпаття загинули. Структурні підрозділи ОДА складають соціальні паспорти родин учасників АТО, визначають їхні проблеми. В області 398 поранених учасників АТО, наразі складено 382 паспорти та визначено потреби їхніх родин. Загалом, на допомогу учасникам АТО та їх родинам у 2015 році було передбачено 6 мільйонів 400 тисяч гривень, додала Бігун.

"Я бачу комплексний підхід у тому, як скоординувати дії усіх служб. Щоб усі, хто причетний до вирішення цих питань, розуміли, за що відповідають. Усе має бути чітко, системно. Ми повинні без затримок вирішувати усі питання учасників АТО. Усі проекти рішення мають проходити через комісію з питань учасників АТО і профільну комісію. Якщо це питання медицини – комісію охорони здоров'я, якщо земельне питання – земельну комісію тощо. У кожній комісії є представники учасників АТО, які мають право дорадчого голосу. Сьогодні голова кожної комісії отримав від мене листа всіляко сприяти цим представникам",  зазначив голова облради Олександр Сич. 

Заступник голови облради Василь Гладій наголосив, що має бути єдиний орган, який збирає всю інформацію та розсилає її до конкретних виконавців. "Якщо ми зробимо перший крок, то далі піде легше. Треба щоб людина не бігала, а знала: якщо я прийду туди, моє питання направлять, куди треба". 

"Це має бути визначена особа, яка займатиметься всією проблематикою учасників АТО і буде знати, куди надсилати отриману інформацію", – уточнив Сич. 

Гладій запропонував створити відокремлений підрозділ в ОДА, який займеться виключно проблемами учасників АТО. Заступник голови ОДА Ігор Пасічняк зауважив, що для цього потрібно дозвіл Кабміну, натомість ефективно працює Інформаційний центр учасників АТО. Олександр Сич все ж запропонував ОДА проаналізувати можливість створення окремого відділу, який би займався питаннями учасників АТО та їхніх родин.

Врешті, вирішили рекомендувати ОДА впорядкувати питання координації допомоги учасникам АТО у форматі "єдиного вікна".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: