fbpx

Конфлікт довкола харчування учнів в школі №21: підприємцю дали випробувальний термін. Відео

Економіка 13:02, 26.05, 2015

Сьогоднішня комісія з представників громадськості та посадовців управління освіти Івано-Франківська вирішила дати підприємцю, який організовує харчування учнів у школі №21, випробувальний термін для виправлення недоліків.

Холодна їжа, розведені соки, чай з присмаком миючого засобу – такі факти, з якими стикалася сама особисто і про які знає від свого школярика, повідомила комісії мама учня початкової школи Олена Волошин.

“Скільки було випадків, що діти лежали в лікарні з харчовим отруєнням”,  мама була готова називати прізвища.

Її підтримала мама ще однієї учениці Світлана Ковтун, яка розповіла комісії цілком конткретний випадок зі свого досвіду  як її доньці стало погано після обіду в шкільній їдальні.

“На батьківських зборах в класах це питання  про харчування дітей – впродовж останніх двох років постає щоразу”,  відзначила пані Світлана.

Активні мами учнів початкових класів, які об’єдналися в ініціативну групу, визнали, що не оформляли свої претензії в письмовому вигляді, оскільки вважали, що достатньо усного звернення до дирекції школи. А до директора батьки не раз зверталися зі скаргами на неякісне харчування та антисанітарію в шкільній їдальні.

Батьки повідомили комісії, що попередній директор Корчинський заговорював конфлікт – регулярно обіцяв з’ясувати ситуацію, поговорити з підприємцем, яка харчує дітей. Проте змін не було. А класні керівники, яких “штурмували” батьки, виявляли небажання втручатися в ситуацію, що загострювалася. “В цій школі вчителі залякані дирекцією”, – резюмувала комісії Олена Волошин.

В жовтні минулого року мама учня і працівник школи, вихователька групи продовженого дня Зоряна Подобінська, написала письмову скаргу на шкільне харчування тодішньому директору.

“Була зраза зі скислої картоплі  за смаком і за запахом. Коли ми її розламали, картопля звідти тягнулася як нитки”,  відтворила ситуацію в присутності підприємиці Зоряна Подобінська.

Дирекція школи не відповіла на письмову скаргу. В управління освіти її не представила.

За словами батьків, їжа в школі не тільки неякісна, але й не смачна  були випадки пересоленого, недосмаженого.

“Діти в школі на групі продовженого дня не їдять. Батьки сказали, що не хочуть більше терпіти, що діти голодні”,  пояснила позицію батьків мама і вихователь Зоряна Подобінська.

Підприємець вважає, що конфлікт спровокували, щоби видворити її зі школи. Валентина Руміш повідомила, що виконала всі по списку вимоги батьків, які ті висунули їй на останній зустрічі. Це підтвердила і т.в.о. директора школи, колишній заступник директора Ольга Чопик. 

“Недоліки, на які вказували батьки, підприємець виправила. Батьки хотіли заміни металевого посуду – від учора скляний. Старшокласники вже не накривають столи, пропускаючи уроки, для молодших класів. У їдальні вже є три види вітамінних напоїв. Покращився санітарний стан. Замінили булочки. Булочки я сама навіть додому купляю”, – розповіла вона.

Однак, ситуацію в школі назагал це мало змінило. На сьогоднішній день її не можна назвати постконфліктною, оскільки зберігаються напружені стосунки між батьками і підприємицею. А взяти на себе роль арбітра і пом’якшити їх теперішня адміністрація школи, вочевидь, не може. 

На сьогоднішній зустрічі взаємні претензії підприємиці і батьків переросли в конструктив тільки після втручання третьої сторони  комісії.

“Ми прийшли не сваритися. Ми не хочемо посувати підприємця. Ми хочемо просто змінити їжу і щоби наші діти почали їсти”,  в один голос переконували комісію батьки.

Врешті було домовлено, що підприємець дослухається до батьків і змінює підхід до меню й приготування їжі. Випробувальний термін – до 1 жовтня наступного навчального року. А поки що вчителі і вихователі, відповідальні по класах за харчування дітей, а також батьки по черзі будуть щодня куштувати їжу і записувати свою оцінку в спеціальний зошит. Ці відгуки будуть підставові при оцінці роботи підприємця. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: