fbpx

Конгрес рисувальників у Франківську: другий день з чорною ознакою

Культура 17:08, 13.05, 2015

На завершення другого дня вільний простір, що в ньому працюють учасники Конгресу рисувальників у Івано-Франківську, змінив свою тональність з яскравої на темну. Новий колорит у малюнки привнесли гості з Києва.

Група молодих художників, які приїхали з Києва до Івано-Франківська на Мистецьку резиденцію, по-своєму відкоригувала Конгрес рисувальників.

"Їм здалося, що тут у нас надто світло, багато невмотивованих кольорових плям. І вони вирішили їх розбавити – і дали більше чорних кольорів, темних малюнків. Але так вони собі це бачать. І так, це має право на життя, бо так каже концепція Конгресу рисувальників", – пояснив зміну тональності простору в готелі "Дністер", де проходить Конгрес, один з його організаторів Роман Малиновський.

За його словами, простір вільного малювання ще не раз зміниться. Ближче до вихідних у Франківську висадиться "десант" із художників і просто охочих до малювання львів'ян, тернополян, киян та одеситів. Що вони зроблять з другим поверхом "Дністра", відведеним для малювання, невідомо.

"Сьогодні вранці Павел Альтгамер якраз і говорив, що зараз починається той етап, який йому як художнику, що з цим проектом вже тривалий час працює, подобається, певно, найбільше. Це коли вже не залишається вільного білого простору, – розповів Роман Малиновський. – Ще трохи по драбинах, попід підвіконнями, стелею полазять, домалюють і там, але вже простору комфортного для малювання немає. І зараз почне на те, що є, накладатися другий шар. В кінцевому результаті, коли закінчиться Конгрес рисувальників, стіни тут будуть, як на Берлінському мурі, – розмальовані, розписані в кілька шарів фарб. До цього моменту це була чиста відкрита творчість, коли ти маєш білий простір і собі щось на ньому фантазуєш. А тепер уже не маєш іншого виходу, як додавати. Мусиш вступати в діалог, в комунікацію, в контакт з цими малюнками, які вже є. Мусиш працювати вже з ними. Цим особливий другий день. І цим також буде особливий день третій – він буде ще щільніший в цьому сенсі. А далі? Ніхто, навіть Павел Альтгамер, не знає, що буде далі. Ще якісь перспективи і можливості".

Нагадаємо, вчора в Івано-Франківську розпочався "Конгрес рисувальників" за участю автора проекту, відомого польського художника Павела Альтгамера.

Сучасне європейське мистецтво на акції представлять 15 художників з Європи та США.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: