fbpx

Прикарпатський музей отримав оригінальний подарунок з Канади

Культура 20:11, 26.07, 2017

Срібну монету під назвою "Традиційна українська писанка-2017" подарували Коломийському музею писанкового розпису, що на Івано-Франківщині.

Як повідомляється на сайті музею, це вже друга монета-писанка, яку передають канадці.

"Монету випустив Королівський монетний двір Канади як вияв шани українському мистецтву, що стало частиною культурної спадщини Канади. Номінал одноунцієвої срібної монети становить 20 доларів. Наклад – всього п'ять тисяч екземплярів", – зазначається у повідомленні.

Традиційно цей цінний експонат для музею подарувала відома дослідниця українського народного мистецтва, мисткиня жіночих прикрас із бісеру та автор навчальних програм з цієї тематики Марія Рипан.

Також відзначається, що ескізи для монети, як і для попереднього екземпляру, розробила канадська художниця українського походження Енн К. Мораш. Аверс монети оздоблений кольоровою емаллю та українським орнаментом, а на реверсі – портрет англійської королеви Єлизавети ІІ.

Нагадаємо, що минулого року Королівський канадський уряд випустив першу срібну монету у вигляді писанки на честь 125-річчя першого українського поселення в Канаді.

Фото – Zik

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: