fbpx

Кожен 10-ий прикарпатець страждає від ожиріння

Суспільство 14:25, 28.08, 2015

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, яке проводиться Головним управлінням статистики, на Прикарпатті до занять фізичною культурою залучено майже усіх (96,5%) дітей у віці від 6 до 18 років. Серед дорослого населення цей відсоток значно менший: лише кожен четвертий чоловік та кожна восьма жінка у віці 18 років і старше.

 Упродовж року зросла частка чоловіків та жінок області, які піклуються про свій фізичний стан та займаються фізкультурою і спортом (на 1,7 та 3,1 в.п. відповідно), повідомляє КУРС із посиланням на Головне управління статистики.

За отриманою інформацією, нормальну вагу тіла мають більше половини (50,7%) наших краян. Це означає, що індекс маси тіла (відношення ваги тіла до квадрату зросту) знаходиться в межах від 18,5 до 25. Водночас, 38,4% прикарпатців мають надлишкову масу тіла (індекс маси тіла від 25 до 30), а кожен десятий мешканець області страждає від ожиріння (відповідно від 30 до 40) та крайнього ожиріння (понад 40). Надмірний дефіцит маси тіла має 0,8% дорослого населення області.

Слід зазначити, що серед областей Карпатського економічного району, до якого належить і наша область, найбільший відсоток тих, у кого нормальна вага тіла, – жителі Івано-Франківщини, найспортивніші – жінки Закарпатської області та чоловіки Львівщини.

Розвитку фізичної культури на Прикарпатті приділяється велика увага. У 2014 році на Івано-Франківщині функціонували 48 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, 5 шкіл олімпійського резерву та одна школа вищої спортивної майстерності, де займається 21 тис. дітей та молоді.

До послуг спортсменів та фізкультурників області було 1505 спортивних майданчиків, 470 футбольних полів, 157 майданчиків з тренажерним обладнанням, 57 стадіонів з трибунами на 1500 місць, 42 тенісних корти, 14 лижних трамплінів, 6 лижних баз та дві споруди зі штучним льодом тощо.

У сфері фізичної культури та спорту працювали 2499 штатних працівників, з них 61,1% – у навчальних закладах, 24,1% – тренери зі спорту, 6,2% – працівники спортивних шкіл. У минулому році було проведено 1,5 тис. масових фізкультурно-оздоровчих заходів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: