fbpx

Кожен другий українець впевнений, що війна за Донбас необхідна

Суспільство 12:14, 10.01, 2015

Лише 10% українців, згідно з даними дослідження, вважають, що воювати за Донбас немає сенсу.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ZN.UA.

Згідно з даними опитування, 47,5% респондентів вважають, що боротися за Донбас варто тому, що "це – територія України, на якій живуть українські громадяни". Найбільш популярна ця точка зору не в Галичині, а на прифронтовій Дніпропетровщині – 67,1%. Менше всього у Донецькій області – 20,7%.

Хоча в сусідній, також охопленій війною Луганській області, тезу про необхідність воювати за українських громадян і українські території розділяє більше опитаних – 52,2%.

Варто зазначити, якщо на Луганщині опитування проводилося виключно на контрольованих українською владою територіях, на Донеччині – переважно на звільнених. А тому таку відмінність можна пояснити.

При цьому, згідно з даними дослідження, тільки 10% опитаних вважають, що "воювати за Донбас немає сенсу, оскільки більшість проживаючих там людей хочуть відокремитися від України, і наші солдати не повинні безглуздо гинути".

Крім того, як свідчать дані опитування, прихильників необхідності боротися, в першу чергу, за українських громадян і українські території більш ніж у 4 рази більше, ніж тих, хто впевнений, що "якщо здати Донбас, то Росія на ньому не зупиниться і піде далі" (за цю версію віддали свої голоси 11,2% опитаних).

При цьому, згідно з даними дослідження, готових воювати за український Донбас в 12 разів більше, ніж тих, хто виправдовує необхідність подальшої війни потребою в ресурсах регіону (4,1%).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: