fbpx

Кожен, хто має авто і смартфон, зможе підзаробити таксистом

Суспільство 21:46, 02.07, 2015

На ринок України планує зайти сервіс з виклику таксі Uber.

Один з найскандальніших сервісів останнього часу, Uber, планує вийти на український ринок, передає Дзеркало тижня.

Свою скандальну популярність програма отримала тому, що послуги, які нею пропонуються, обходяться користувачеві набагато дешевше, ніж аналогічні, але від компаній таксі. Додаток не платить податки і не отримує ліцензію таксі.

Для того щоб стати таксистом Uber, необхідно просто встановити на смартфон відповідний додаток і мати машину, вік якої не перевищує п'яти років. А клієнту програми потрібно всього лише вказати маршрут, по якому йому необхідно проїхати, і він може в режимі онлайн спостерігати за пересуванням машини, яка виїхала за ним. Все це стало причиною того, що профспілки компаній таксі в Америці і Європі намагаються заборонити діяльність програми.

У Uber також відсутній механізм контролю за водіями, що приносить шкоду і самому додатку, оскільки досить часто в мережі з'являються відомості про те, що водії Uber поводяться не найкраще стосовно клієнтів. Наприклад, в Індії водій Uber ледь не зґвалтував дівчину, а в США хлопцеві розбили голову молотком.

Найбільш активні протести проти Uber почалися у Франції. Справа дійшла навіть до того, що 29 червня в Парижі було затримано голову французького відділення Uber Тібо Самфаля і голову європейського офісу компанії П'єра Гір-Коті. З вимогою заборонити додаток в країні виступали голова МВС Франції Бернар Казньов і президент країни Франсуа Олланд. Протести проти додатку пройшли також у Німеччині та Іспанії, а в Бельгії діяльність UberPop визнана незаконною.

У цьому році компанія Gооgle заявила про створення власного додатка для виклику таксі, що має стати конкурентом Uber.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: