fbpx

ТОП-5 здорових звичок, кожна з яких продовжує життя на 2 роки, – МОЗ

Здоров'я 14:16, 11.07, 2018

Науковці постійно знаходять докази зв'язку між дотриманням здорових звичок та тривалістю і якістю життя людини.

Щоденна фізична активність протягом 30 хвилин не просто робить людину здоровою, а й продовжує життя.

Цифру +2 роки завдяки здоровим звичкам науковці визначили після дослідження серед 120 тисяч людей протягом 30 років. Вони зібрали інформацію з національних опитувань США серед пацієнтів та виявили 5 здорових звичок, що діють, наче пігулки, які запобігають всім хворобам.

Це здорове харчування, достатній рівень фізичної активності (30 хвилин на день), нормальна вага, відмова від куріння та відмова або принаймні помірне вживання алкоголю.

Люди, які мали хоча б одну з цих звичок, жили в середньому на 2 роки довше, інформує МОЗ.

А ті, хто дотримувався всіх цих звичок регулярно, жили в середньому на 12-14 років довше. В той час люди, які нехтували ними, набагато частіше помирали від серцево-судинних захворювань та раку.

І це результати не одного дослідження. Науковці постійно знаходять докази зв'язку між дотриманням здорових звичок та тривалістю і якістю життя людини.

Щоб вести здоровий спосіб життя, треба багато терпіння та дисципліни. Але не обов’язково робити все одразу та з понеділка кардинально змінювати стиль життя. Це як змінювати стару систему: потрібні час та витримка на послідовну та ефективну трансформацію.

Варто спробувати поступово інтегрувати в своє життя якусь здорову звичку, що найбільше до вподоби, рекомендують спеціалісти МОЗу. Почати правильно харчуватись або ж вийти на легку пробіжку – і всі інші здорові звички підтягнуться.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: