fbpx

Лауреату Нобелівської премії Світлані Алексієвич ПНУ присвоять звання почесного доктора університету

Суспільство 10:33, 05.11, 2015

Третього листопада 2015 року відбулося чергове засідання Вченої ради університету, під час якого за поданням Вченої ради Інституту філології ухвалено рішення про присвоєння звання "Почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника" Лауреату Нобелівської премії з літератури 2015 року Світлані Алексієвич, уродженці Івано-Франківська, відомій білоруській письменниці та публіцисту, лауреату багатьох міжнародних літературних премій.

Книги відомої білоруської письменниці українського походження видаються у 19 країнах світу, її твори перекладені 20 мовами. Зокрема, з білоруської на  українську переклав і опублікував в українській періодиці окремі розділи з повістей Світлани Алєксієвич ("Я поїхав з села…", "У війни не жіноче обличчя" (1985); "Цинкові хлопчики", "Голоси революції" (1986))  професор, завідувач кафедри української літератури Інституту філології, літературознавець, театрознавець, журналіст, педагог Степан Іванович Хороб.

Також Світлана Алексієвич свого часу люб’язно надала свій матеріал для публікації в книзі Степана Хороба "Збережені миті" (Статті, портрети, інтерв’ю, огляди, рецензії), яка вийшла у світ у 2015 році. Саме в розділі "Постаті: штрихи до творчого портрета" під назвою "Я спускалася в пекло, щоб знайти людину" український читач може більше дізнатися про всесвітньовідому письменницю, її думки та погляди. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: