fbpx

Леся Аронець: "Ми не є Богом чи суддями, щоб критикувати переселенців"

Суспільство 12:27, 07.08, 2014

Станом на 7 серпня на території Івано-Франківської області в базі даних зареєструвалося 1098 осіб, переселених з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.

Про це на колегії департаменту соціальної політики облдержадміністрації повідомила співголова Координаційної ради з питань надання допомоги населенню під час надзвичайних ситуацій Леся Аронець.

Однак, за її словами, щоб знати реальну картину, скільки людей приїхало на Прикарпаття, офіційну цифру треба помножити на три.

"Ми прекрасно розуміємо, що приїжджають різні люди, з різними мотиваціями. Одні приїжджають зі страхом та болем і тиждень не виходять зі своїх кімнат, де вони поселені. Інші заявляють, що ваша манна кашка нам не потрібна і ми собі замовили в ресторані обід, – каже Аронець. – Ми маємо всяких людей, але ми не є Богом чи суддями, які повинні зразу критикувати їх. Вони потрапили під пропаганду, яка велася роками і створила такий стереотип, поділивши Україну на Західну і Східну".

За словами Лесі Аронець, в області офіційно працевлаштовані 36 переселенців, 75 – працюють неофіційно у приватних підприємців.

За чотири місяці у сімей, переселених з тимчасово окупованих територій, народилося на Прикарпатті п’ять дітей. Дев’ять жінок мають народити протягом місяця.

Вона звернулася до працівників районних управлінь соціальної політики ставитися до біженців з розумінням.

"На своїх робочих місцях ви повинні знайти будь-які можливості для того, щоб показати, що ми дійсно є українці, що ми більше наближені до Європи, щоб вони поїхали назад і сказали: це неправда – бандерівці не їдять людей, а простягають нам руку", – сказала Аронець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: