fbpx

Логотип для Івано-Франківська оберуть серед шести варіантів. ФОТО

Суспільство 16:37, 30.07, 2018

Проект ПРОМІС презентував 16 логотипів для Івано-Франківська. Для участі у конкурсі комісія відібрала 6 логотипів, серед яких оберуть остаточного переможця.

Ще в травні-місяці оголосили конкурс на розробку бренду Івано-Франківська. Технічні завдання розробив ПРОМІС, посилаючись на прагнення громади та стратегію розвитку міста загалом. Свої пропозиції подавали всі охочі. Так отримали 16 ідей від 5-ти різних авторів. Сьогодні конкурсна комісія розглянула всі заявки, з яких голосуванням обрали 6 ідей-фіналістів, інформує прес-служба МВК.

Як зазначила головний радник з питань врядування проекту ПРОМІС Кейді Ворд, створення бренду – це досить тривалий і копіткий процес, який вимагає рішень багатьох осіб. Бренд обов’язково відображає думки мешканців, але також слід враховувати  стратегічне бачення міста в цілому.

"Ми беремо загальну стратегію розвитку міста, в якій враховані думки громади. У випадку Івано-Франківська під час розробки стратегії відбувались громадські слухання. Якщо говорити про створення бренду, теж мали дискусії з громадою, опитування, вивчали думки. Зараз наше завдання: на базі всього цього створити правильну візію, єдине бачення із врахуванням думок громади та досвіду експертів", – підкреслила пані Ворд.

До слова, проект ПРОМІС допоміг визначитись з брендом 60-ти містам у 12 країнах, серед яких – Канада, США, деякі карибські країни. Що стосується України, то за сприяння іноземного проекту зі своїми брендами визначились: Кривий ріг, Дніпро, Рівне, Мелітополь, Вінниця.

«Ми вже років 10 намагаємось розробляти бренд і логотип. От нарешті дійшли до фінальної частини. Були цікаві та неординарні ідей, але якогось єдиного бачення не було. Тому комісія та робоча група відкладали на потім це завдання. Аж цього року дійшли розуміння, що бренд таки потрібен, бо через нього сприймається наше місто», – зауважив заступник міського голови  Богдан Білик.

Також місто готове почути оцінку мешканців щодо фіналістів, аби це допомогло конкурсній комісії в кінцевому результаті визначитись з єдиним переможцем. Свої думки франківці можуть надсилати до 13 серпня на електронну адресу: [email protected].

Крім того, конкурсна комісія підготувала деякі зауваження до авторів-фіналістів. На думку експертів, десь не вистачає всіх аспектів брендингу, десь потрібно доопрацювати логотип, десь не вистачає гасла або ж воно не достатньо відображає стратегію міста. Потім автори самі презентують перед конкурсною комісією свої роботи, відтак оберуть бренд Івано-Франківська.

Нагадаємо, конкурс на найкращий логотип міста вже намагалися провести у січні. Тоді за логотип-переможець проголосували 419 франківців. Проект логотипу мала затвердити сесія міської ради. Але після кепкування користувачів соцмереж з обраного логотипу та висміювання його у у Вікіпедії у мерії вирішили не виносити проект рішення на сесію ради.

А у березні відбулося голосування за елемент, який має стати мотивом для створення офіційного логотипу міста. Іванофранківцям запропонували обрати не готовий логотип, а елементи, які мали б на ньому бути: ратуша, Бастіон, Палац Потоцьких чи елемент вишивкиФранківці обрали вишивку

Як писав КУРС, міський голова Руслан Марцінків хоче бачити на офіційному логотипі Івано-Франківська міську ратушу.

Читайте КУРС у Telegram – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: