fbpx

Лише 24% чоловіків на Прикарпатті готові порівну ділити домашні обов’язки з дружиною, – соцопитування

Суспільство 16:19, 03.11, 2015

Серед сімей Івано-Франківщини, у яких більшість хатньої роботи виконує жінка, лише 24% чоловіків готові порівну розділити домашні обов'язки та догляд за дітьми.

Такими виявилися результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Фонду народонаселення ООН в Україні у рамках проекту "Щастя у 4 руки". Усі результати представлені для тих домогосподарств, де жінка все ще виконує всі або більшість хатніх обов’язків.

Дослідження виявило значну диспропорцію у поглядах жінок та чоловіків на розподіл домашньої роботи та обов’язків по догляду за дітьми. Так, більше половини – 53,6% – жінок Івано-Франківської області, як і всього Західного регіону, бажають справедливості у розподілі хатньої роботи, тобто на запитання "Чи готові ви розділити порівну домашні обов’язки та догляд за дітьми?" кожна друга жінка відповіла позитивно. Цей показник є найвищим по Україні. Ще 27,7% жінок згодні віддати чоловікові невелику частину домашніх справ та розділити догляд за дітьми. Чоловіки ж, навпаки, у більшості – 48,4% – згодні взяти на себе лише трохи домашніх справ. І тільки 24% чоловіків не проти поділити домашні обов’язки та догляд за дітьми порівну.

За даними Державної служби статистики, майже кожне друге українське подружжя розлучається. До цього призводить цілий комплекс причин, і однією з них є нерівномірний розподіл домашніх обов’язків. Соціологи стверджують, що майже у 70% сімей дружина є основним виконавцем хатньої роботи.

З метою змінити усталені в українському суспільстві стереотипи Фонд народонаселення ООН в Україні спільно із Міністерством соціальної політики України проводять інформаційну кампанію "Щастя у 4 руки". Ціллю кампанії є навчити пари будувати сімейні стосунки на рівних, розподіляти домашні обов’язки порівну та підкреслює важливість участі татусів у догляді за маленькою дитиною.

"Головний меседж кампанії – разом удвічі легше, – говорить Павло Замостьян, в.о. Представника Фонду народонаселення ООН в Україні. – В Україні й досі розповсюджені ґендерні стереотипи, які не дають жінці достатньо часу і не дають розвиватися в своєму професійному житті. Ось звідки пішла ідея інформаційної кампанії "Щастя у 4 руки". Ми прагнемо принаймні почати змінювати стереотипи, адже вони є основою всіх проявів ґендерної дискримінації у суспільстві".

Відомі люди в Україні розділяють цінності кампанії і готові на власних прикладах доводити, як саме можна будувати рівноправні стосунки в родинах. "У мене складний графік, а у моєї дружини Юлі він такий, що деколи навіть доводиться працювати вдома, – розповідає про свою сім’ю Анатолій Анатоліч (Яцечко), ведучий ранкового шоу "Сніданок з 1+1", щасливий батько двох донечок. – Але ми вміємо домовлятись. Вважаю, що головне – це поважати одне одного. Бути гарним батьком для доньок та чоловіком для дружини – велика праця. Бо гарна сім'я не складається сама собою, для цього потрібні зусилля та увага. Вважаю чудовою ініціативою проводити в Україні кампанію "Щастя у 4 руки", щоб допомогти чоловікам та жінкам справедливо ставитися один до одного, поділяти побутові обов’язки порівну та бути більш щасливими разом. І це є гарний урок на майбутнє для дітей – ми маємо слугувати прикладом".

Інформаційну кампанію "Щастя у 4 руки" проводить Фонд народонаселення ООН в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України. Кампанія покликана привернути увагу до проблеми нерівномірного розподілу обов’язків у сім’ї, акцентувати на виконанні жінкою чималого обсягу неоплачуваної роботи та запропонувати жінкам і чоловікам нові моделі поведінки у родині, зокрема розділяти домашні обов’язки порівну та закликати чоловіків використовувати свою відпустку для догляду за дитиною. 

Показується Інфографіка_Щастя у 4 руки_ФН ООН.png

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: