fbpx

Лише 4 податки – Дерев’янко запропонував свою податкову реформу. ВІДЕО

Політика 12:02, 06.07, 2018

В Україні необхідно провести кардинальну податкову реформу в межах неоекономіки, запровадивши лише чотири податки: податок на витрати, податок на виведення коштів з банківської системи, рентні платежі та акцизи.

Про це заявив кандидат в президенти України, один з лідерів РНС народний депутат Юрій Дерев'янко на брифінгу в Верховній Раді.

Він зазначив, що законопроект про податок на виведений капітал, який зареєстрований у Верховній Раді, – правильний і потрібний крок, однак він не вирішить усіх проблем в податковій системі, які роками ніхто не вирішував.

"Наша податкова система зараз потребує негайних реформ, кардинальних змін. Нова податкова система – це той важливий елемент неоекономіки – економічного курсу, який я пропоную запровадити", – заявив Дерев'янко.

За його словами, по-перше, потрібно скасувати  розподіл на загальну і спрощену системи оподаткування, тобто, до усіх підприємств, підприємців і приватних осіб застосовувати одні й ті ж правила оподаткування і ставки податків.

"Далі потрібно скасувати усі існуючі податки і збори, а саме: податок на прибуток, ПДВ, ЄСВ, військовий збір, ПДФО, єдиний податок, податок з обороту, мита, податок на нерухомість, транспортний збір та усі інші податки і збори", – пояснив політик.

Натомість необхідно запровадити  4 прозорих зрозумілих податки, які повинні платити абсолютно всі фізичні і юридичні особи:

1.  Податок на витрати (4%).

"Це податок, який сплачує будь-яка фізична чи юридична особа при здійсненні будь-яких витрат. В тому числі, придбання нерухомості, виплата зарплати безготівковим чином, оренда офісу, оплата за будь-яку послугу підряднику. Ставка такого податку має бути 4%", – пояснив політик.

2.  Податок на виведення коштів за банківської системи України (10%).

"Це означає, що будь-яка фізична чи юридична особа при переказі безготівкових коштів за кордон, тобто при операціях по імпорту, сплачує єдиний податок 10%.

Також якщо будь-яка фізична чи юридична особа виводить кошти з банківської системи з обороту в готівку, також єдиний податок 10%", – пояснив депутат. Він підкреслив, що всі експортні операції, коли український виробник експортує товар за кордон, оподатковуються за ставкою 0%.

3.  Рентні платежі.

4.  Акцизи.

"Я пропоную зараз зберегти рентні платежі на тому рівні, який на цей час залишається, а також акцизні платежі з тими ставками, які тепер є", – сказав політик.

На переконання Дерев'янка, така система оподаткування буде дуже простою та стимулюватиме капітал всередині країни, адже вивід капіталу буде оподатковуватись.

"Будь-які операції, пов'язані з кредитами, депозитами, звісно, не оподатковуються, крім відсотків, які є або видатками, або доходами", – зазначив нардеп.

Дерев'янко також поінформував, що курс неоекономіки передбачає наступні зміни в адмініструванні податків:

• Скасування обов'язкової реєстрації суб`єктів підприємницької діяльності.

• Скасування обов'язковості використання касових апаратів.

• Скасування податкової звітності платників податків. 

• Скасування податкових перевірок платників податків. 

• Податковими агентами з безготівкових розрахунків стають банки. 

• Податковим агентом з готівкових розрахунків стають самі платники податку. Сплата таких податків не є обов'язковою.

Дерев'янко додав, що при запровадженні такої системи, за оцінками експертів, за найближчі 5 років доходи бюджету не тільки не зменшаться, а стрімко ростуть.

При цьому ВВП за найближчі 5 років збільшиться щонайменше в 2-2,5 рази.

"Податок на зарплату буде 4%. Це дасть можливість вивести з тіні всі доходи фізичних і юридичних осіб, вивести економіку здебільшого з тіні і запустити економіку абсолютно по-новому", – сказав політик.

Дерев'янко додав, що ця податкова система створить неймовірні можливості для інвестицій.

"Вона є не тільки конкурентною щодо наших сусідів – Польщі, Чехії, – а буде привабливою, щоб і український капітал, і західні партнери сюди інвестували", – переконаний Юрій Дерев'янко.

Нагадаємо, Юрій Дерев'янко заявив, що йде на президентські вибори 2019 року.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: