fbpx

Лицарські хрести УПА: сім'ям борців за українську державу вручать утрачені нагороди рідних. ФОТО

Наша історія 16:28, 19.11, 2017

21 листопада у Надвірній буде вручено нагороди і посвідки родичам українських підпільників та вояків УПА.

Реалізує патріотичну ініціативу, яку розробили у Львові, виходець з Івано-Франківська Володимир Турецький. Він є членом Координаційної ради з вшанування пам'яті нагороджених лицарів ОУН і УПА – розробником точних копій нагород та іменних посвідок до них.

Про проект в мережі написав однокласник Володимира Турецького, франківець Ігор Ропяник. 

"УПА була єдиною в історії повстанською армією, яка спромоглася утворити власну систему нагород і заохочень, запроваджену у 1944 р. наказом Головного військового штабу. Як зазначив Володимир Турецький, на сучасному етапі найбільшою проблемою є ідентифікація Лицарів повстанських нагород, адже учасники УПА та збройного підпілля ОУН широко використовували конспірацію і були відомі серед побратимів зазвичай, лише під псевдонімами.

Наприклад, на сьогодні відома одна із нагороджених на псевдо "Марта", але, як виявилося, з таким псевдо значиться п'ять осіб, отож встановити, яка саме з них була удостоєна відзнаки, нині вкрай важко. На це й спрямована величезна пошуково-дослідницька діяльність ініціаторів проекту", – пояснив він.

Загалом Лицарями повстанських нагород були 1102 особи, з них не ідентифіковано ще 660. На сьогодні отримали нагороди родини 250 Лицарів ОУН і УПА.

У вівторок, 21 листопада, у Надвірній буде вручено нагороди і посвідки родичам ще 8 борців за Українську державу.

Нагадаємо, до 75-річчя Української повстанської армії в Івано-Франківській обласній раді представили найвищі нагороди УПА – Хрести Бойової Заслуги та Хрести Заслуги, які мали вручати нащадкам лицарів УПА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: