fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Люди готуються підвозити шини: владі дали три дні знайти гроші на продовження ремонту дороги Яблунів – Делятин

Люди готуються підвозити шини: владі дали три дні знайти гроші на продовження ремонту дороги Яблунів – Делятин

20:05, 07.09, 2018

Сьогодні в Івано-Франківській ОДА відбулася нарада з приводу призупинення ремонту скандальної дороги місцевого значення Яблунів – Делятин.

Нагадаємо, у Делятині й Стопчатові мешканці сіл Заріччя, Чорний Потік, Білі та Чорні Ослави, Баня-Березів, Верхній Березів, Нижній Березів, Стопчатів, Акрешори, Текуча з 1 червня блокували трасу Н-09 Львів – Мукачево, вимагаючи давно обіцяного ремонту дороги Делятин – Яблунів

Врешті голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук пообіцяв "делятинським протестувальникам" знайти додаткових 40 млн грн на ремонт дороги Яблунів – Делятин. Протест зупинили, підрядник розпочав ремонт дороги. 

На сьогоднішній нараді в ОДА був присутній член ініціативної групи протестувальників капелан Микола Мединський. Він розповів КУРСу, що ситуація з ремонтом дороги з Делятина до Яблунова знову набрала незрозумілого перебігу. На цей час частина дороги зроблена – а на ремонт решти забракло коштів.

"Сьогодні йшлося про те, що на продовження ремонту дороги Яблунів – Делятин знову немає грошей. Немає дотримання обіцянок голови ОДА Олега Гончарука вишукати додаткових 20 млн грн, щоб закінчити ремонт. А ці зобов'язання були зазначені в протоколі спільної зустрічі, після якого люди припинили блокувати дорогу. Саме тому люди, які брали участь в акції протесту, вже тепер ініціювали тристоронню зустріч в ОДА – щоби були присутні обласна влада, фірма-виконавець та представники громад. Зустріч мала відбутися наступного понеділка, 10 вересня. Але нас запросили на сьогоднішню нараду.

Пані Марія Савка, заступниця голови ОДА, рекомендувала нам їхати до Києва вибивати гроші, подавати запити до Мінінфраструктури і таке інше. Виглядає на те, що ОДА затягує час і має намір вчергове обманути людей та відкласти завершення робіт на наступний рік – це якраз і проскочило у словах пані Савки", – розповів Микола Мединський.

За його словами, підрядник, а це фірма ПБС, готовий продовжувати роботи в борг – якщо отримає від ОДА запевнення у кінцевому розрахунку. "110 млн грн – це кінцева вартість дорожнього полотна, а фірма робить ще узбіччя і водовідведення, – озвучив капелан результат перемовин з виконавцем. – Щоби ПБС працювала далі, мають бути якісь гарантії, що по завершенню робіт вони отримають розрахунок".

Під загрозою залишитися без ремонту ділянка, благоустрій якої не робили три десятки років, каже Микола Мединський. І це ще більше обурює людей.

"В обласної влади є повноваження вирішити це питання, цього року виділені великі кошти на дороги. Треба лише хотіти дати гроші на благоустрій громад. Бо це вже стоїть вище горла", – додає капелан.

Результат наради такий: тристороння зустріч в ОДА таки відбудеться наступного понеділка. На ній представники громад очікують почути кінцеве рішення влади і стати свідками домовленості підрядника й представників ОДА про завершення ремонту дороги Яблунів – Делятин.

"Вони мають три дні. Якщо немає чіткого кроку вирішення проблеми, народ налаштований на більш радикальні дії, – каже Мединський. – Терпіти їхню зневагу і брехню вже ніхто не буде. Люди налаштовані дотискати. Мають намір масово поселитися пожити в ОДА. Готуються підвозити шини, бочки, і дрова знайдуться. Плюс перекриття доріг та інші незручності для представників чинної обласної влади", – зазначив Микола Мединський.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: