fbpx

Для розвитку пріоритетних галузей Прикарпаття застосують фінський досвід

Економіка 12:45, 24.06, 2014

Нафтогазова галузь та збереження лісів – пріоритетні напрямки розвитку на Івано-Франківщині. Успішним досвідом у цих сферах може поділитись Фінляндія.

Про це мова йшла сьогодні під час зустрічі голови облдержадміністрації Андрія Троценка та Надзвичайного і Повноважного Посла Фінляндії в Україні п. Ар’ї Макконен.

Андрій Троценко, зокрема, наголосив на можливостях розвитку Олеської площі видобування сланцевого газу:

"Івано-Франківщина – один із небагатьох регіонів, який зараз має статус території, багатої на нафту і газ, і досвід Фінляндії у розвитку саме цього сегменту був би для нас не лише корисним, а життєво важливим.

Нас цікавить подальша розробка Олеської площі для видобування сланцевого газу, адже на нашій території є великі його поклади. Однак резонанс полягає у побоюваннях населення щодо загроз екології, і позиція провідних європейських країн – у поєднанні розвитку нафтогазового сектору економіки і його екологічного експлуатаційного забезпечення".

Ар'я Макконен зауважила, що уряд Фінляндії не вказує підприємцям, куди інвестувати кошти, – кожен обирає сам, та зазначила, що поки що Україна не надто популярна та інвестиційно приваблива для фінів, хоча від імені "влади" вони роблять усе можливе:

"Наші компанії самостійно приймають рішення, куди інвестувати кошти – у які країни, у які регіони. Від імені Посольства, коли ми відвідуємо певні регіони, ми намагаємось інформувати про можливості регіонів та пріоритетні напрямки інвестування".

У плані збереження і розвитку лісового господарства фінам немає рівних. Сьогодні актуальність розвитку цієї галузі на Прикарпатті зростає.

"Ще один напрямок, де ми потребуємо інвестиційної і теоретичної підтримки, – це збереження біоресурсів, тобто лісів. Територія Івано-Франківської області вкрита лісом приблизно на 40%. Зараз відбувається значна експлуатація цих ресурсів. У зв'язку із прогнозованими проблемами із постачанням російського газу ми можемо очікувати, що цей ресурс буде дуже активно використовуватись споживачами. Ми зараз ставимо перед собою завдання не допустити фатального знищення лісів", – розповів Троценко.

На це Посол Фінляндії відповіла, що охоче надасть усі контакти фінських спеціалістів галузі лісового господарства, якою країна і справді може пишатись. За словами Ар'ї Макконен, близько 70% лісів перебуває у приватній власності. Відповідно ці ліси уважно доглядають їх власники, для яких це не лише спосіб життя, а й потужне джерело доходів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: