fbpx

"Мами Прикарпаття" перевірили харчування дітей у франківській ЗОШ 19: що виявили. ФОТО

Суспільство 11:12, 20.05, 2019

Активістки ГО "Мами Прикарпаття" і працівники Держпродспоживслужби проінспектували їдальню франківської школи №19. Перевірка відбулася на скаргу батьків школяра.

Перевірка потрапила на сніданок у школі. Що одразу впало в око – діти не доїли сніданок, майже в усіх тарілках залишилася їжа. 

Подаються їжа і напої в пощербленому посуді, додаються погнуті виделки. Лише після приходу перевірки надали чашки для питної води, яка має бути доступна для забезпечення питного режиму. 

"Мами Прикарпаття" перевірили харчування дітей у франківській ЗОШ 19: що виявили. ФОТО 1

Активісти з журналістами взяли на пробу макарони з сиром (теплі, але сир не розплавлений), котлету, салат з капустою (на смак – з оцетом), буряковий салат.

"Мами Прикарпаття" перевірили харчування дітей у франківській ЗОШ 19: що виявили. ФОТО 3

Попередня перевірка у їдальні школи №19 проводилась два роки тому. Заступник директора з навчально-виховної роботи Галина Бат розповіла, що тоді школа отримала зауваження і за цей час багато зроблено для покращення харчування. Підприємець також врахував зауваження. Завідувачка каже, що діти не доїдають, можливо, через те, що батьки дають їм гроші на булочки. Персонал школи також харчується у їдальні.

Працівники Держпродспоживслужби здійснили перевірку на скаргу батьків. Взяли відбір зразків змивів на якість дезинфекції та чистоту, відбір зразків страв на мікробіологічні дослідження, та на калорійність. Оглянули візуально харчоблок та посуд. Результати аналізів будуть за 3-5 днів.

"Є багато позитивних моментів – смачні страви, їжа тепла. Я звернулася за перевіркою, щоб усунути недоліки, які заважають цій столовій дійсно бути хорошою, – каже мама першокласниці Ірина Шуваринська. – Їдальня є заручницею бюрократії, тому що ще не знати з яких часів тут одне і те ж меню".

Найбільше турбує, що діти змушені їсти з надщербленого посуду. Також мама вносила пропозицію урізноманітнити меню та зробити більш смачні на вигляд страви з тих же продуктів, щоб діти хотіли їх їсти. 

 У харчоблоці недостатньо добре працює витяжка. Через це у їдальні на стінах осів шар жиру.

"Мами Прикарпаття" перевірили харчування дітей у франківській ЗОШ 19: що виявили. ФОТО 5

Голова ГО "Мами Прикрпаття" Мар'яна Вершиніна, яка була на перевірці у школі №19 два роки тому, вцідзначила позитивні зміни, серед яких підігрів їжі перед подачею. 

"Але є ще багато речей, над якими варто попрацювати, оскільки їх не повинно бути у шкільній їдальні", – зауважує Вершиніна.  

Активістка закликала адміністрацію школи не чинити тиск на батьків за позапланову перевірку Держпродспоживслужби.

Сьогодні фактично останній день навчання, тому асортимент в буфеті не поповнювали. 

У школі навчаються 787 учнів.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: