fbpx

Маріуполь оточать другою лінією оборони

Суспільство 08:32, 03.09, 2014

Міський голова Маріуполя Юрій Хотлубей заявив, що на в‘їзді до міста буде побудована ще одна захисна лінія. При цьому мер назвав Маріуполь "містом-фортецею".

Українська влада продовжує зміцнювати укріплення на підступах до міста. Після того, як на небезпечному напрямку наступу військ зі сходу з’явились траншеї та укриття від обстрілів артилерії, навколо міста може простягнутися ще один пояс оборони, передає ВВС.

Міський голова Маріуполя Юрія Хотлубей сказав, що ця додаткова загороджувальна лінія буде побудована за 15-20 кілометрів від міста.

Інженерні роботи зі створення укріплень для українських підрозділів тривають з минулого тижня. Вони почалися після того, як сусідній Новоазовськ опинився під контролем сепаратистів.

Силовики не дозволяють фільмувати систему укріплень, розцінюючи це як загрозу передачі таємних даних противнику, бойові можливості якого, за їхніми словами, суттєво посилились за рахунок підкріплення з боку регулярної російської армії.

У неділю були обстріляні катери української прикордонної охорони, є загиблі серед членів екіпажу.

Військові експерти не виключають, що місто можуть атакувати й з моря.

Раніше українські прикордонники вже повідомляли про активний рух у акваторії підозрілих плавзасобів та напади на пости прикордонників.

Місто продовжують покидати його мешканці, однак більша частина населення Маріуполя залишається.

Кореспондент ВВС бачив спорожнілі прилавки супермаркетів однієї з торговельних мереж, однак у інших магазинах дефіциту продуктів немає.

Про продукти згадує й міська влада, але лише в контексті того, що система бомбосховищ для цивільного населення має бути забезпечена запасами їжі та води.

Деякі бізнес-компанії вирішили перестрахуватися й вивезли частину свого обладнання в інші регіони країни.

У багатьох маріупольських готелях та пансіонатах зараз живуть біженці з інших регіонів Донецької та Луганської областей.

У центрі міста з'явилось багато патріотичної символіки – вздовж центральної вулиці розвішані державні прапори України, скрізь можна бачити білборди із закликами берегти єдність України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: