fbpx

Марцінків з'явився у суд: вину не визнав і від свідчень відмовився

Політика 14:32, 28.09, 2017

Сьогодні в Івано-Франківському міському суді слухають дві справи стосовно міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа: про порушення вимог щодо запобігання конфлікту інтересів та порушення вимог фінансового контролю.

Це перша поява Руслана Марцінківа у суді. До цього міський голова ігнорував усі засідання під будь-яким приводом  поки не закінчився термін накладення адміністративного стягнення. 

Представник прокуратури спершу розгубився: не знав, яку саме справу розглядають першою. "Ви до справи готові?"  поцікавився суддя Лев Кишакевич в прокурора.  

Нагадаємо, минулого року Руслан Марцінків не повідомив про конфлікт інтересів, коли на міському конкурсі грантів, що виділялися з міського бюджету, не проінформував, що у конкурсі беруть участь організації, де він є засновником, а його дружина Оксана Марцінків  керівником. Йдеться про ГО "Центр розвитку міста" і БФ "Родина". Організації, які були визнані переможцями. Про це порушення було складено постанову працівниками Управління захисту економіки. Сам Марцінків тоді запевняв, що грошей з бюджету дружині виділено так і не було. За ці кошти організація планувала видати диски про Івана Франка. 

Друга постанова про правопорушення Руслана Марцінківа стосувалася придбання ним автомобіля. Марцінків придбав новий автомобіль "Skoda Octavia" 2016 року випуску за 468 742 гривень, про що згідно із вимогами закону "Про запобігання корупції" повинен був повідомити НАЗК. Однак Марцінків цього не зробив, за що передбачене адміністративне покарання. 

У суді Руслан Марцінків заявив, що вину не визнає, корупційного правопорушення не вчиняв. Відповідно до статті 63 Конституції від дачі свідчень відмовляється.

"Шановний суд, вважаю, що вина Руслана Марцінківа у вчиненні корупційних правопрушень повністю доводиться матеріалами справи про адміністративне корупційне правопорушення. Однак строки накладення адміністративного стягнення закінчилися. Беручи до уваги те, що закриття справи не є реабілітуючою обставиною, прошу Руслана Марцінківа визнати винним та закрити справу у зв'язку із закінченням строків притягнення до відповідальності", – зазначив прокурор.

Суддя наразі відлучився до нарадчої кімнати. 

Нагадаємо, минулі засідання, 18 серпня, міський голова пропустив через відряження до Верховини. Тоді Марцінків домовлявся про відзначення Днів Верховини в Івано-Франківську.

Як писав КУРС, під час першого судового засідання, 3 березня, Марцінків раптово зліг у лікарню. Однак видужав вже того самого дня, щоб взяти участь у щоп’ятничному прямому ефірі на ТРК "РАІ". 16 березня Марцінків не з'явився до суду вдруге – загострення хвороби знову дивно збіглося із засіданням. Тоді журналісти КУРСу знайшли міського голову у лікарні. 23 березня Руслан Марцінків утретє захворів на час судового засідання. А 31 березня Руслан Марцінків поїхав у відрядження в Хмельницький. 22 травня мер Івано-Франківська не прийшов на суд, бо разом з дружиною відвідав Варшаву на запрошення бургомістра. А 15 червня він набирався досвіду у Вінниці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: