fbpx

Масштаби корупції в українській обороні оцінили як "критичні"

Суспільство 19:41, 03.12, 2015

Україна потрапила до групи країн з дуже високим ризиком корупції в оборонній сфері. Про це свідчать дослідження міжнародної антикорупційної мережі Transparency International.

Вони зазначили недавні зусилля Міністерства оборони України щодо підвищення рівня антикорупційної підготовки для особового складу та посилення внутрішньої ревізії. Поряд з цим у дослідженні говориться, що потурання корупції становить небезпеку для національної оборони і підриває довіру суспільства до уряду.  

Антикорупційний індекс оборони класифікує країни за шкалою від А (дуже низький ризик корупції) до F (критичний ризик). Україна знаходиться в групі D (дуже високий ризик корупції). Директор Transparency International з питань оборони Катрін Діксон зазначила, що "Україна зараз перебуває в критичній точці", пише obozrevatel.com.   

"Якщо Міноборони виконає свої антикорупційні зобов'язання, військовослужбовці зможуть краще і активніше захищати український народ", – вважає Діксон. 

За її словами, затягування реформ "є критичним для стабільності, економічного розвитку і міжнародної довіри донорів".  

"Якщо через корупцію українські солдати не отримують грошей або повинні купувати оснащення за свої кошти, це руйнує військову ефективність і демотивує народ",  заявила Діксон.

У дослідженні звернули увагу, що витрати на оборону в Україні різко зросли, а дані про те, на що витрачаються ці гроші, не оприлюднюють. Навіть депутати отримують цю інформацію постфактум.  

ТI попереджає, що спрощені процедури закупівель для Міноборони та різноманітні пільги підвищують ризик корупції. Експерти також закликають провести незалежний моніторинг Міноборони, з метою ретельної перевірки позабюджетних витрат. У той же час, голова правління TI України Андрій Марусов заявив, що впроваджувані військовим відомством реформи заслуговують на всіляку підтримку.
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: