fbpx

Матері солдатів РФ повідомляють про примусову відправку синів в Україну, – правозахисники

Суспільство 12:02, 26.01, 2015

Крім правозахисної організації "Солдатські матері Санкт-Петербурга", примусову відправку солдатів в Україну констатує один з депутатів.

Громадська організація "Солдатські матері Санкт-Петербурга", внесена до списку "іноземних агентів в Росії", звернеться у прокуратуру і Міноборони РФ у зв'язку з підозрою на примус російських солдатів, які проходять строкову службу в армії, до підписання контрактів, передає Дзеркало тижня

На офіційному сайті "Солдатських матерів" прес-секретар організації Олександр Передрук повідомив, що з кінця грудня і вже в січні почали надходити постійні звернення (як особисто, так і на телефон гарячої лінії) з приводу того, що солдатів, які проходять військову службу в частинах Західного військового округу – в тому числі Кам'янка, Мурманська область, примусово відправляють в Україну.  

Лідер петербурзьких солдатських матерів Елла Полякова в ефірі "Эха Москвы" підтвердила, що в організацію приходять звернення з Мурманська, Мулина, Костроми, Сибіру і з усієї Росії. У батьків спостерігається "панічний страх", вони відмовляються повідомляти прізвища, що сильно ускладнює роботу правозахисної організації, зазначила Полякова. 

На жаль, всі анонімні джерела є неофіційною інформацією і поки не можуть мати офіційного підтвердження, констатують в організації.  

Раніше "Новий регіон" повідомляв, а депутат законодавчих зборів Санкт-Петербурга підтвердив, що найближчим часом для участі в бойових діях на Україні буде спрямована 138-а окрема гвардійська мотострілецька бригада, одне зі з'єднань Західного військового округу. Відзначається, що близько 70% контингенту складуть юні солдати-строковики, переважно з Санкт-Петербурга. 

"У Кам'янці під Петербургом строковиків під сильним тиском змушують підписувати контракти і хочуть послати в Україну. Найближча відправка планується 9 лютого",  розповів він, а також підтвердив, що готує запит до компетентних органів з цього приводу. 

Голова Солдатських матерів Ставропольського краю Людмила Богатенкова раніше вивчала подібні випадки. "Якщо насильно змушують підписувати контракт, негайно напишіть три заяви: у військову прокуратуру, в громадянську прокуратуру, ОВС. Залишаєте частину й повертаєтеся додому. Терміново звертайтеся в комендатуру і прокуратори",  говорила вона "Дождю". 

Пізніше, як відомо, 73-річна правозахисниця, що викривала загибель солдатів РФ в Україні, була заарештована і поміщена в СІЗО. Тільки після погіршення її стану здоров'я вона була випущена з СІЗО, однак кримінальні справи за "шахрайство" закриті не були. Багато правозахисників розцінили затримання Богатенкової як акт залякування.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: