fbpx

Майбутні водії відсьогодні складатимуть іспити за новими правилами

Суспільство 10:21, 01.07, 2017

З 1 липня в Україні запроваджуються нові екзаменаційні питання зі знань Правил дорожнього руху для громадян, які бажають отримати водійські посвідчення.

Про це розповів начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, пише Укрінформ.
"Із 1 липня буде дано старт новим екзаменаційним питанням, які будуть зрозумілі, які будуть прозорі і які будуть категоризовані", – сказав він.
У нових тестах питання актуалізували, виправивши їх відповідно до сучасної ситуації на дорогах, більше уваги приділили практичним навичкам, котрі знадобляться майбутнім водіям.
Крім того, Криклій зауважив, що питання згрупували згідно з категоріями водійського посвідчення, тобто водіям легкових автомобілів не доведеться відповідати на питання, пов'язані з управлінням автобусів чи вантажівок.
При цьому він запевнив, що інших змін теоретична частина не зазнала.
Начальник ГСЦ МВС пояснив, що сам тест триватиме 20 хвилин і складатиметься з 20 питань, які обиратимуться електронною системою випадково.
За його даними, тест обов'язково міститиме питання за 4 тематичними категоріями: 10 питань із правил дорожнього руху, 4  з будови та експлуатації транспортних засобів, 4  з основ безпеки руху та 2 питання з надання першої медичної допомоги.
Загалом сформовано дві тисячі питань, які, як уточнив Криклій, із часом оновлюватимуться та доповнюватимуться.
Він також додав, що з 1 липня громадяни отримають змогу відкрито переглядати тести й перевіряти свої знання на сайті ГСЦ МВС в онлайн-режимі.
Водночас Криклій наголосив, що громадянам, які вже мають водійські посвідчення, перескладати іспити у зв'язку із запровадженням нової системи не потрібно.
До того ж керівник Головного сервісного центру проінформував, що вартість складання іспиту не зросте і становитиме, як і сьогодні, 26 гривень, а бланк посвідчення водія  201 гривню.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: