fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Економіка
  • "Майбутнє українських міст": Івано-Франківськ може стати ключовим центром підготовки фахівців з видобутку вуглеводнів

"Майбутнє українських міст": Івано-Франківськ може стати ключовим центром підготовки фахівців з видобутку вуглеводнів

Економіка 14:27, 05.08, 2014

Івано-Франківськ може стати ключовим центром підготовки фахівців, які знають специфіку роботи з українськими вуглеводневими пластами.

Івано-Франківщина визнана цього року одним з найцікавіших регіонів країни для капіталовкладень, пишуть Коментарі.

Згідно з дослідженням, проведеним на замовлення Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, регіон став другим за інвестиційною привабливістю, обскакавши Одещину, Київ, Дніпропетровщину та Харківщину. Враховуючи той факт, що вже сьогодні майже 90% загального інвесторського пулу Івано-Франківської області припадає на європейські корпорації, після підписання економічної частини угоди про асоціацію з ЄС приплив капіталу може ще більше зрости.

Нові виробництва потребують нових кваліфікованих кадрів та інноваційних розробок. Навчальні заклади Станіслава, як називають місто по-старому місцеві жителі, цілком можуть забезпечити і те, й інше. Особливі надії тут, звичайно, зосереджені навколо візитної картки міста – Національного технічного університету нафти і газу.
За часів Радянського Союзу він був одним з кращих центрів з підготовки геофізиків, геологів, буровиків, промисловиків і машинобудівників для нафтогазових підприємств. Його випускники часто досягали вершин кар'єрного зростання цієї галузі в масштабах СРСР: очолювали профільні відділи, а також нафтогазовидобувні підприємства в Сибіру, Комі і т. д. До недавнього часу зустріти "іванофранківців" можна було в керівництві "Газпрому" (Богдан Будзуляк і Василь Подюк, обидва до виходу на пенсію – члени правління ПАТ). Одним з керівників апарату уряду РФ є Михайло Тринога – теж випускник інституту нафти і газу.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: