fbpx

Майже 99% прикарпатських чиновників пройшли люстраційну перевірку

Суспільство 07:43, 14.05, 2015

Як повідомили в управлінні доходів і зборів фізичних осіб Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, на сьогодні проведено 1070 перевірок достовірності відомостей, зазначених в деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру осіб, які підлягають перевірці відповідно до Закону України "Про очищення влади".

Перевірки здійснювались за спеціальним алгоритмом, який дозволяє виявляти недостовірність вказаних у декларації відомостей про наявність у суб’єктів декларування майна (майнових прав), а також невідповідність вартості майна (майнових прав), набутого (набутих) за час перебування на відповідних посадах, доходам, отриманим із законних джерел. 

За результатами таких перевірок у 1057 декларантів, або 98,8 відсотків, правдивість наданих відомостей підтвердилась, у 13, або 1,2 відсотка – виявлено недостовірність чи невідповідність даних. Відповідні висновки перевірок направлено запитувачам та Мін'юсту. 

Загалом з початку введення в дію Закону України "Про очищення влади" до підрозділів ДФС Івано-Франківської області надійшло 2719 запитів про проведення перевірок достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 5 Закону України "Про очищення влади", 2295 з них – цьогоріч. 

Нагадаємо, відповідно до Закону України "Про очищення влади" (частина третя статті 1, частина восьма статті 3) особа, яка вказала недостовірні відомості щодо набутого майна та не змогла пояснити його походження, позбавляється на 10-річний термін права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування. 

Крім цього, ГУ ДФС в області звертає увагу керівників державних установ та організацій на те, що запити про проведення перевірок у рамках Закону України "Про очищення влади" разом з копіями декларацій державних службовців необхідно надсилати до державних податкових інспекцій за місцем податкової адреси осіб, які проходять люстраційні перевірки. Врахування цього моменту дозволить уникнути зволікань з проведенням перевірок та убезпечить від неякісного їх проведення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: