fbpx

Майже чверть абітурієнтів не склали ЗНО з фізики

Суспільство 17:17, 04.07, 2015

Тести зовнішнього незалежного оцінювання з фізики і математики виявилися найбільш складними для випускників українських шкіл. Про це свідчать результати встановлення порогових балів для тестів ЗНО, що продовжує визначати експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти.

Загалом, упродовж двох засідань комісією вже були визначені порогові бали з 8 тестових предметів основної сесії ЗНО у 2015 році, передає Освіта.UA.

За методикою визначення результатів тестування пороговий бал є рівнем, що визначає негативний або позитивний результат учасника ЗНО за виконання завдань тесту з певного предмета, а також визначає право абітурієнта використовувати результати тестування з певних предметів під час вступної кампанії.

Результати, отримані випускниками шкіл під час зовнішнього оцінювання, свідчать, що тест з фізики не змогли скласти понад 23% учасників тестування, тест з математики – понад 17%.

Пороговий бал з історії України не змогли подолати 11,7% учасників тестування.

ЗНО з англійської мови не склали 15% учасників тестування, з німецької мови понад 18%, французької – 13%, іспанської – майже16 %, російської мови – 8% абітурієнтів, які брали участь у тестуванні.

За словами одного з членів експертної комісії, вчителя математики Андрія Добосевича, який брав участь у визначенні порогового бала з математики, для того, щоб абітурієнти могли подолати пороговий бал з математики, достатньо було оволодіти рівнем знань з математики 9 класу.

"Катастрофа, просто катастрофа. Мені шкода колег з вищих навчальних закладів",  зазначив експерт, коментуючи стан математичної освіти в українській школі.

"Тим учням, які вступлять до вищих навчальних закладів, необхідно буде конструювати безпілотники і ракети. Ми не можемо собі дозволити просто так вчити і випускати. В період, коли тривають військові дії, ми мусимо продукувати фахівців",  наголосив експерт.

Результати зовнішнього оцінювання з географії і хімії будуть визначені наступного тижня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: