fbpx

Майже половина прикарпатців, які звертались за медичними послугами, вважають їх надто дорогими

Здоров'я 14:49, 06.04, 2016

61% жителів Івано-Франківщини оцінюють стан свого здоров’я як добрий, 31,6% – як задовільний та 7,4% – як поганий (в цілому по державі відповідно 49,8%, 40,5% та 9,7%).

Про це повідомляє КУРС із посиланням на Головне управління статистики в Івано-Франківській області. 

Серед регіонів країни найвища частка жителів, які оцінили стан свого здоров’я як добрий, у Львівській (65,4%), Рівненській (62%), Чернівецькій (61,2%) областях, а найбільша частка населення із поганим станом здоров’я – у Чернігівській (17,5%), Черкаській (14,6%), Волинській (14,5%) областях. У країнах Європейського Союзу населення Швеції, Нідерландів, Кіпру, Бельгії, Мальти, Греції, Іспанії, Люксембургу та Данії вважає себе найздоровішим, а найбільш незадоволені станом свого здоров’я жителі Португалії, Литви, Латвії, Естонії, Угорщини та Польщі.

Серед опитаних прикарпатців більшість повідомили, що хворіли упродовж минулого року. З них кожна дев’ята особа відчула вплив перенесених захворювань на повсякденну працездатність, а майже кожна третя – на життєву активність, тобто можливість займатися фізичною працею та вести активний спосіб життя.

Із загальної кількості опитаних осіб 34,2% мали хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям. Найбільш поширеними були серцеві захворювання та гіпертонія – про наявність однієї з цих хвороб повідомили відповідно 57,4% та 52% осіб, які мають хронічні захворювання.

Більшість хворих (95,6%) зверталися за допомогою до поліклініки, 2,2% – до сімейного лікаря в поліклініці. Стоматолога у державній медичній установі відвідали 51,6% опитаних, у приватній установі – 5,1%. Послугами швидкої медичної допомоги скористалися 3,7% опитаних. Основною причиною останнього візиту до лікаря у 71% випадків була названа хвороба або проблеми зі здоров’ям, у 28,7% – проходження профілактичного огляду, решта – у зв’язку з нещасним випадком або травмою.

Упродовж минулого року в кожній сім’ї області хоча б один із її членів потребував медичної допомоги. Проте для 43,2% з них отримання послуг з охорони здоров’я виявилось проблемним, в основному з причини високої їх вартості.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: