fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Медична комісія підтримала звернення до керівництва держави щодо законодавчого врегулювання трансплантології в Україні

Медична комісія підтримала звернення до керівництва держави щодо законодавчого врегулювання трансплантології в Україні

Здоров'я 10:09, 13.10, 2017

Держава повинна законодавчо врегулювати питання трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині і дати поштовх розвитку трансплантології в Україні для порятунку сотень тисяч життів.

Звернення до керівництва держави з відповідними вимогами, ініційоване фракцією "ВОЛЯ" партії "Рух нових сил Михайла Саакашвілі", підтримали члени постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань охорони здоров'я та соціальної політики. 

Депутат облради, лікар-хірург Олег Атаманюк зазначив, що через недолуге законодавство Україна значно відстає у розвитку тансплантології від цивілізованих країн. 

"В Україні щороку пересадки органів потребують тисячі громадян, а таких операцій здійснюється одиниці! Так, за 2016 рік проведено лише 126 трансплантацій на цілу країну. Це неприпустимо. На початку 2016 року Рахункова палата оприлюднила звіт, у якому провела аудит коштів держбюджету, спрямованих на лікування українців за кордоном. Значна частина припадає на трансплантологічні операції. Закордонним клінікам у 2013-2015 роках МОЗ перерахувало 2,431 мільйони доларів та 612,2 тисячі євро, на які було зроблено 6 трансплантацій кісткового мозку від родинного донора, 8 трансплантацій серця, 5  печінки, 18  нирки. В Україні за ці кошти можна було б провести 1122 трансплантацій серця, 116 трансплантацій печінки та 5623 трансплантацій нирки! Коли в сім'ї пересічних українців виникає потреба в трансплантації і ти розумієш, що життя твоєї рідної людини має ціну, яку сім'я не в силах заплатити, а до виділення державних коштів доживають одиниці, – це насправді дуже жахливо",  наголосив Атаманюк. 

Він зазначив, що в законопроекті про трансплантологію, який минулого року Верховна Рада прийняла в першому читанні, передбачена презумпція незгоди.

"Враховуючи досвід наших сусідів Білорусі, прийняття закону з презумпцією згоди дало б великий поштовх для розвитку трансплантології в Україні. Але це далеко не головна проблема, адже у багатьох країнах ефективно працюють обидві моделі. А ключовою проблемою є відсутність роботи системи трансплант-координації. Адже має бути відпрацьована вся логістика, бо донор і реципієнт не з'являються у переважній більшості в одній лікарні, тому від злагодженості дій усіх фахівців  залежить успішність проведення трансплантації", – акцентує депутат. 

Олег Атамнюк наголосив, що депутати обласної ради не можуть вирішити питання законодавчого врегулювання проблеми, але вони мають важель впливу  звернення обласної ради до всіх інстанцій. 

"Верховна Рада має прийняти в другому читанні законопроект 2386а-1, який уже понад рік не виноситься на друге читання. Ми кожного року витрачаємо в області мільйони на гемодіаліз. В той же час частину цих коштів як експеремент можна надати тим пацієнтам, яким можна пересадити нирки та повернути їх до звичного способу життя. За даними багатьох міжнародних організацій, вести пацієнта з діалізом в три рази дорожче, ніж пересадити йому нирку, після чого людина зможе повернутись до звичного способу життя, не бути прив'язаною тричі на тиждень до процедури гемодіалізу. Тому власне законодавчо регулювати це потрібно, щоб трансплантологія в Україні запрацювала",  зауважив депутат. 

Члени комісії одноголосно підтримали це звернення, його розглянуть на найближчій сесії облради 27 жовтня.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: