fbpx

Медики застерігають про небезпеку спеки

Здоров'я 11:11, 01.08, 2014

Зміни клімату впливають на здоров'я населення як безпосередньо через екстремальні погодні явища, так і опосередковано – через зміни складу води, повітря, якості та кількості харчових продуктів, екосистем, сільського господарства, способу життя. Наслідки цих змін впливають переважно на дітей, осіб похилого віку та людей із хронічними захворюваннями.

За даними експертів ВООЗ, щорічно в Україні кількість смертей, пов’язаних із впливом навколишнього середовища та екологічних факторів, яким можна запобігти, становить 155 тис., або 19% від показника загальної смертності. 

Загальновідомий засіб, щоб уберегтися від негативного впливу спекотної погоди – збільшити кількість вживання рідини. 

Важливо відмовитися від алкоголю, носити головні убори та якнайменше виходити на вулицю з 12-ї до 16-ї години.

Лікарі наполегливо радять літнім людям:

– намагатись вирішувати свої справи, які потребують виходу на вулицю, вранці до 11-12-ї години, або ближче до вечора, після 16-ї години;

– підбирати світлий, зручний одяг із натуральних тканин;

– йдучи на вулицю, обов’язково мати при собі невеличку пляшку прохолодної  питної води або прохолодний чай з лимоном. Протягом спекотного дня дорослій людині потрібно випивати не менше 2,5 – 3 л рідини.

Багато громадян використовують кондиціонери. Важливо пам’ятати, що різниця температур у приміщенні й на вулиці не повинна перевищувати 10 градусів, інакше  дуже легко отримати нежить, а в гіршому випадку – пневмонію або радикуліт.

Лікарі також радять частіше ополіскувати руки і обличчя холодною водою, обтиратися вологою хустинкою, приймати теплий чи контрастний душ, гуляти біля води, купатись на дозволених пляжах.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: