fbpx

Мер попередив, що у Франківськ для провокацій приїхали сепаратисти

Суспільство 10:49, 16.08, 2016

Сьогодні біля Вічного вогню в Івано-Франківську відбудеться акція, яку організовують сепаратисти, вважає міський голова.

На оперативній нараді Руслан Марцінків повідомив, що сьогодні о 15:00 год. біля Вічного вогню відбудеться "незрозуміла акція". 

"Приїхали сепаратисти і роблять акцію", – повідомив мер. 

Він доручив юридичному відділу підготувати позовну заяву до суду. А також звернувся до поліції і СБУ, щоб акція пройшла без провокацій.

Провокації, підкреслив Марцінків, цілком імовірні перед Днем Незалежності.

Міський голова закликав правоохоронців передбачити таку можливість, щоби можна було вивести додаткових людей і забезпечити безпеку як франківців, так і учасників акції.  А при потребі  і евакуювати людей. 

"Зважаючи на те, який зараз час, якщо буде потреба вивести людей, то треба вивести", – звернувся до поліції Марцінків. 

КУРС з'ясував, що до міської влади із повідомленням про заходи біля Вічного вогню звернулася молодіжна організація "Стан". Вона занонсувала вуличну акцію "Стіл для діалогу", учасниками якої будуть активісти проекту "Молоді голоси за мир" та місцеві громадські активісти й іноземні студенти. Мета, як зазначено у зверненні, – сприяння діалогу та примиренню в українському суспільстві. 

"Молоді голоси за мир" подається як миротворчий проект для активної української і російської молоді. 

У Франківську у форматі неформальної розмови учасники акції спробують обговорити найбільш болючі питання, що постають перед українським суспільством протягом останніх років, а гості з-за кордону розкажуть про дії правозахисного миротворчого руху в Росії.

Аналогічні акції відбуватимуться протягом серпня-жовтня у різних містах України та Росії. За їхніми результатами українські та російські активісти планують виробити нову методику роботи зі стереотипами і нетолерантністю у суспільстві за допомогою організації живого спілкування. 

Проект ініційований правозахисними активістами з України та Росії в рамках міжнародної миротворчої ініціативи "Молоді голоси за МИР", яку адмініструють і реалізують Освітній дім прав людини в Чернігові за підтримки Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ / ОБСЄ), Української Гельсінської спілки з прав людини, Міжнародного Молодіжного Правозахисного Руху і Будинок прав людини – Воронеж за підтримки Норвезького Гельсінського комітету.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: