fbpx

Мешканець Калущини заплатить понад 50 000 гривень людям, яких ошукав через Інтернет

Суспільство 12:38, 03.12, 2014

Мешканець села Новиця Калуського району, який через мережу Інтернет понад рік "продавав" неіснуючі товари, зумів ошукати добрий десяток людей та непогано "заробити". Щоправда, у суді шахрай щиро каявся.

Згідно з матеріалами справи, чоловік ще у квітні минулого року налагодив такий собі “бізнес”: розмістив інформацію про продаж мобільного телефону “NOKIA 6700”, якого насправді у нього не було, пишуть Вікна.

Покупець знайшовся досить швидко. Тож уже на початку травня 2013 року “продавець” отримав 490 гривень, які спокійно зняв із банкомату та витратив на власні потреби. Телефон покупцеві, звісно, він не відправив.

Увійшовши у смак, мешканець Новиці на одному з сайтів знайшов інформацію щодо обміну ноутбука "ACER ASPIRE 5920" на скутер чи мопед та домовився про “обмін” неіснуючого в нього скутера "Новігатор" червоного кольору.

Ноутбук мешканцю Калущини продавець вислав поштою. Але скутера так і не отримав. Натомість “бізнесмен” ноутбук швидко продав, а гроші використав.

В результаті злочинних дій потерпілому спричинено матеріальну шкоду на суму 2500 гривень.

Далі чоловік таким же методом “продавав” неіснуючий у нього ноутбук за 1600 гривень та мобільний телефон за 2100 гривень.

Цікаво, що покупець мобілки вирішив перестрахуватися та попередньо надіслав лише 500 гривень. Тоді мешканець Калущини пішов далі та замість телефону у посилці, за яку покупець повинен був розрахуватися перед її відкриттям, надіслав книгу.

Власне, таких епізодів із продажем мобільних телефонів та ноутбуків було ще кілька.

Одному покупцю він навіть зумів “продати” зразу чотири ноутбуки на суму 9232 гривні.

Злочинні дії суд кваліфікував за ст. 190 ч. 2, 190 ч. 3 КК України як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому повторно, шляхом проведення незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, вчиненому повторно.

Вина у вчиненні кримінальних правопорушеннь доводиться показаннями обвинуваченого. Допитаний у судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчинених кримінальних правопорушеннях визнав повністю, каявся та просив суворо не карати.

Деяким потерпілим він встиг уже компенсувати гроші. Іншим обіцяв усе поввернути.

У результаті суд вирішив, що виправлення і перевиховання обвинуваченого можливе без ізоляції його від суспільства, а також, враховуючи особу  обвинуваченого, слід звільнити його від відбування покарання з випробуванням. 

Відповідно до ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Калуський міськрайонний суд призначив шахраю покарання – 4 роки позбавлення волі. Та відповідно до ст. 75 КК України звільнив його від відбування основного призначеного покарання з випробуванням і встановив іспитовий строк на 2 роки.

Окрім цього, суд повністю задовольнив цивільні позови потерпілих. Тож “бізнесмен” загалом заплатить ще понад 50 000 гривень своїм “жертвам”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: