fbpx

Мешканці Франківська можуть пропонувати, як вони хочуть витрачати бюджетні кошти

Суспільство 18:38, 29.11, 2018

Три роки поспіль в Івано-Франківську діє бюджет участі. Завдяки йому мешканці мають можливість розподіляти частину коштів міського бюджету на реалізацію локальних та загальноміських ініціатив (проектів).

За трирічний період 35,6 тис. голосів франківці віддали за 275 запропонованих проектів бюджету участі. Майже кожен третій проект був реалізований. Загалом з міської казни 4,5 млн грн спрямовано на втілення в життя ідей містян.

Діє бюджет участі дуже просто. Спочатку необхідно оформити заявку та надіслати її до експертної комісії. Надалі проекти виставляються на голосування. Ті з них, які набирають найбільшу кількість голосів мешканців, дістають фінансування. Всі ці етапи відбуваються у відповідності до визначених міською владою параметрів. Зокрема, в попередні роки міська влада визначала, хто і як подає проекти, хто і як може голосувати, як має працювати комісія, яка максимальна вартість проектів, які пріоритети для фінансування.

Цього року міська влада підтримала починання громадськості щодо оптимізації "бюджетоучасницьких" процесів шляхом якнайширшого залучення жителів Івано-Франківська до визначення параметрів бюджету участі. До того ж на 2019 рік міський голова планує виділити 5 млн грн для фінансування ініціатив, які будуть підтримані іванофранківцями. Тому зібрана інформація стане основою для розробки оновленого положення про бюджет участі.

Для координації цієї роботи створена ініціативна група, до якої, крім влади, увійшли представники громадського сектору, бізнесу, засобів масової інформації, будинкових комітетів та ОСББ, освітяни та медики.

Для того щоб долучитися до формування основних характеристик нового бюджету участі, слід заповнити анкету за посиланням >>.

Стежити за роботою з вироблення нового формату бюджету участі можна також у фейсбуці, де активісти створили тематичну групу "Бюджет участі в Івано-Франківську".

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: