fbpx

Мешканці Калуша поскаржилися міському голові на погане харчування в ЦРЛ

Здоров'я 14:28, 04.07, 2014

Нещодавно міський голова Ігор Насалик здійснив "ревізію" у Калуській ЦРЛ. Під час обходу хворі поскаржилися, що недоїдають.

Як повідомили «Вікнам» у Калуській ЦРЛ, проблема не у тому, що на пацієнтах економлять або ж хтось зловживає. Просто з червня лікарня перейшла на харчування хворих згідно із постановою МОЗ.

У жовтні минулого року МОЗ видав наказ "Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні", за яким відміняє систему номерних дієтичних столів по Певзнеру, якою досі користувалися у лікарнях.

"МОЗ розглядає харчування пацієнтів як частину лікувального процесу",  каже заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ з лікувальної частини Наталія Кінаш.

Суть нововведення у тому, що харчування має бути організоване за індексом маси тіла пацієнта. Індекс розраховують за формулою: масу пацієнта ділять на зріст у квадраті.

Відповідно до результату, пацієнтів поділяють на нормотрофіків, тобто таких, у яких нормальна вага тіла, гіпотрофіків  із заниженою масою тіла, та гіпертрофіків  це якраз ті люди, яких обмеження стосуватимуться найбільше.

"Якщо раніше кожному пацієнту видавали 20 грамів масла, то зараз будуть давати залежно від індексації маси тіла: гіпертрофікам  5 грамів масла, і лише гіпотрофіки отримуватимуть звичну порцію масла",  каже Наталія Кінаш.

Наказ торкається норм щодо вживання хліба, круп, макаронів, картоплі, інших овочів, а також риби, м’яса, птиці. Крім того, нові норми забороняють харчувати хворих смаженим, тому і котлети, і навіть рибу тепер мають готувати на пару.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: