fbpx

Мешканці сіл Іллінці та Тулуків не хочуть приєднуватися до Заболотівської ОТГ

Суспільство 17:47, 29.07, 2016

У рамках акції "Децентралізаційний марафон" регіональні консультанти з правових і фінансових питань (проект "ПУЛЬС", який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) відповідно Марія Баран і Юрій Стефанчук вкотре відвідали села Тулуків та Іллінці потенційної Заболотівської ОТГ Снятинського району Івано-Франківської області, щоб з'ясувати причину ненадання згоди цих населених пунктів на об’єднання у цю громаду, відповісти на ті питання, які турбують її жителів.

Згідно з перспективним планом формування територіальних громад Івано-Франківської області до потенційної Заболотівської ОТГ належать селища Заболотів, села Борщів, Вовчківці, Ганьківці, Джурів, Іллінці, Новоселиця, Олешків, Попельники, Рудники, Тучапи, Троїця, Тростянець, Тулуків і Шевченкове. На зустрічі були присутні сільські голови, депутати, активісти сіл Тулуків та Іллінці, йдеться на сторінці "Децентралізаційний марафон" у Фейсбуці. 

Експерти дали відповідь на запитання громади. Зокрема про процедуру об’єднання, формування штатів новоутворених рад ОТГ, прогнозовані фінансові надходження у бюджет ОТГ за умови об’єднання, функціонування мережі закладів соціальної сфери, можливості залучення інвестицій, ролі статуту, стратегії розвитку та плану соціально-економічного розвитку.

Виступаючи перед учасниками заходу, експерт Марія Баран наголосила:

"Об’єднання в ОТГ з центром у селищі Заболотів з кількістю жителів понад 25000 та площею приблизно 250 км кв. дозволить Заболотівській ОТГ ефективно функціонувати та розвиватися. Тому причин для занепокоєння у жителів не повинно бути".

Експерт також зазначила, що вагання щодо об’єднання сіл Іллінці та Тулуків можуть відтягнути процес становлення цієї громади ще на рік. А це ще один рік без дієвого місцевого самоврядування, без повноважень, без додаткових фінансових ресурсів та без можливості взяти управління розвитком громади та відповідальність за майбутнє у власні руки. Саме для таких потенційних об’єднаних громад як Заболотівська необхідним є негайне прийняття закону, який дозволить приєднуватися до вже існуючої ОТГ, звернула увагу Марія Баран.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: