fbpx

Мешканці Тисменичан намагаються перешкодити вирубці тутешнього лісу. ВІДЕО

Суспільство 12:40, 01.02, 2018

Мешканці села Тисменичани, що у Надвірнянському районі, намагаються зламати систему розкрадання лісу. Для контролю вирубки та вирішення проблем довкілля найактивніші мешканці навіть створили спеціальну екологічну дружину.

Кажуть, усе почалося п’ять років тому. Тоді без будь-яких погоджень громади працівники Надвірнянського агролісгоспу вирубали три гектари смереки. Нині на цьому місці замість нових насаджень чагарники. В червні минулого року, бідкаються люди, вирубки відновилися. Під бензопилу потрапили молоді дуби та інші дерева. Місцеві активісти скаржаться, що їхні неодноразові звернення до керівництва району та області залишаються поза увагою. 

Активіст тисменичанської екологічної дружини Василь Чуйко розповідає: "І далі продовжується на цьому самому кварталі рубка. 27 грудня до нас приїхали представники лісгоспу та екологічний інспектор. Ми з’ясовували у них, чого дуби зрізані. Інспектор нічого не міряв і сказав, що документи всі в порядку". 

Діями Надвірнянського агролісгоспу обурюються й у сільській раді. Кажуть, це підприємство не здійснює жодних лісовідновлювальних робіт. Тож після неодноразових скарг місцевих тут прийняли рішення припинити усілякі вирубки. Втім безрезультатно. Ба більше, замість оголошеного громаді дня вирубки, ліс рубали на кілька днів раніше.  

"Минулого року в грудні керівник агролісгоспу приїхав у сільську раду і сказав, що з наступного тижня, з понеділка, будемо проводити рубку у вашому лісі. Але рубку почали проводити не в понеділок, а в п’ятницю –суботу. Я розцінюю цей факт як бажання провести певну роботу без нашого відома, щоб люди не бачили, що твориться", – розповідає голова села Тисменичани Сергій Баланюк.

Тим часом сам в.о. директора Надвірнянського агролісгоспу виявився не на місці. У телефонній розмові Іван Бурій запевнив: на своїй посаді лише кілька місяців. А тому за попередників не несе відповідальності. А от щодо теперішніх рубок каже: усе в нормі. Тут лише санітарна рубка.

"Там нічого не було протизаконного. Але люди захотіли, і ми припинили цю рубку, яка була до мого керівництва. Ми стараємось, навесні будемо наводити порядок", – говорить в.о. директора ДП "Надвірнянський лісгосп" Іван Бурій. 

В обіцянки пана Бурія люди не вірять. Кажуть, після того, як тутешня екологічна дружина взялася за незаконну вирубку лісу, за них взялися правоохоронці. 

"Міліція викликає нас двох з нашого колективу і зачитує заяву того лісника, того Бурія, що ми йому перешкоджаємо рубати. Що ми йому погрожуєм. Короче, почала поліція на нас давити. І роблять так, що ми більше винні, ніж ті, що робить нам зле. Виходить, що ми крайні", – розповідає активіст тисменичанської екологічної дружини Василь Чуйко.

На це Іван Бурій має своє пояснення: "Таких було пару людей, що казали, що мені пустять по животі".  

У відповідь на це мешканка села Тисменичани пані Ганна сказала: "Які погрози?! Там Чуйко навіть не говорив. В основному ми з Мартою Степанівною говорили. Які погрози, чоловіче любий?!"

Тож обурені мешканці звернулись до активістів партії "Рух нових сил". Зокрема, депутат Надвірнянської райради від фракції "ВОЛЯ" Тетяна Пришляк обіцяє це питання винести на наступну сесію райради. Бо певна, що таким ґаздам, як у Надвірнянському лісгоспі, тут не місце.

"Потрібно заслухати директора цього підприємства на сесії райради. Адже це стосується не лише Тисменичан, а й громад Парища, Камінного, Лісної Тарновиці, Гаврилівки. Ми неодноразово туди виїжджали", – говорить координатор партії "РУХ НОВИХ СИЛ" в Івано-Франківській області Тетяна Пришляк. 

Тим часом тисменичани обіцяють, якщо рубка рідного лісу не припиниться, блокуватимуть дороги.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: