fbpx

"Месопотамія" Жадана – в ТОП-10 кращих книг Австрії

Культура 06:20, 08.12, 2015

Роман відомого українського письменника Сергія Жадана "Месопотамія" увійшов до списку найкращих десяти книг грудня 2015 року, за версією австрійського телеканалу ORF.

"У новому романі Жадан зображує сучасний Вавилон – своє рідне місто Харків. Коли він закінчив свою книгу, то думок про Майдан у нього ще не було. А коли автор був у літературному турі, почалася війна. "Мої книжки аполітичні, але якимось чином так не щастить і виходить, що вони пов’язані з політикою", – каже Сергій Жадан. У книзі йдеться про різних людей, які живуть в "Межиріччі": між українським Дніпром на заході та російським Доном на сході. З біографій, життєвих історій його героїв, які походять з усіх куточків колишнього СРСР, Жадан створює портрет свого міста", – йдеться у матеріалі ORF.

До списку найкращих увійшли також книги словенського письменника Драго Янчара, російського автора Олександра Іллічевського, Йоахима Майерхоффа та інших. "Месопотамія" вийшла друком в німецькому видавництві Suhrkamp, пише Лайф.
 

Нагадаємо, що книга "Месопотамія" стала лауреатом центральноєвропейської літературної премії "Ангелус". Книжку у Польщі видало видавництво "Czarne" у 2014 році.

Літературна нагорода Центральної Європи "Анґелус" – це відзнака за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав, а лауреатом може стати письменник, який походить з 21 країни Центральної Європи. Нагорода вручається у Вроцлаві, складається зі статуетки та чека на суму 150 тисяч злотих (35 тисяч євро).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: