fbpx

Мінекології звинувачує Пістинську сільраду у рейдерському захопленні лісів НПП "Гуцульщина"

Суспільство 16:43, 24.09, 2018

Міністерство екології та природних ресурсів звернулося до правоохоронних органів країни з вимогою розслідувати факти захоплення земель національного природного парку "Гуцульщина". Відповідні листи розіслали до всіх відповідальних правоохоронних органів.

Як писав КУРС, у Карпатах на Косівщині працівники національного природного парку під виглядом санітарної вирубки продовжують вирубувати здорові ліси. Сухостій та старі дерева залишають, а ріжуть усе живе. Натомість сам Нацпарк і представники Мінекології звинувачують місцеву сільську громаду у захопленні земель парку. 

Національний природний парк "Гуцульщина" діє на території Івано-Франківської області вже 16 років. Під час його утворення усім землям, які були включені до його складу, надано статус земель природно-заповідного фонду. До складу увійшли і земельні ділянки ДП "Кутське лісове господарство" загальною площею 6790 га.

26 червня 2018 року на адресу НПП "Гуцульщина" надійшов лист від Пістинської сільської ради, в якому зазначено, що сільська рада вирішила призупинити будь-яку господарську діяльність національного парку на території Пістинської сільської ради, а ліси, які знаходилися у користуванні парку, передати під охорону ДП "Кутський ЛГ".

"Враховуючи, що питання розпорядження територіями  та об’єктами ПЗФ не належить до повноважень сільської ради, Міністерство екології та природних ресурсів обурене протизаконним рішенням Пістинської сільської ради", – зазначають в Мінекології.

За словами заступника міністра екології Василя Полуйка, це рішення не лише грубе порушення природоохоронного законодавства, втручання в діяльність національного природного парку,  а й безпрецедентне посягання на території природно-заповідного фонду України.

Наразі, як стверджує в.о. директора НПП Юрій Стефурак, ще в липні представники ДП "Кутський ЛГ" розпочали захоплення лісів природно-заповідного фонду. Крім того, іде пряме перешкоджання працівникам НПП виконувати свої службові обов’язки. Також ними було зрубано відпускні тавра НПП і поставлено свої.

"Після прийнятого Пістинською сільрадою незаконного рішення про ліквідацію національного парку на їх території і передачу лісів до лісгоспу почалося фактичне захоплення земель, які входять в постійне користування парку. Одним з наслідків цього стало здійснення незаконного відводу дерев під рубку, які були включені до переліку заходів  з поліпшення санітарного стану лісів НПП, на що парк мав усі необхідні погодження", – пояснює Юрій Стефурак.

Коломийська місцева прокуратура подала судовий позов до Івано-Франківського обласного адміністративного суду про визнання протиправним і скасування рішення Пістинської сільської ради від 17.06.2018 про діяльність НПП "Гуцульщина".

Також за фактом рейдерського захоплення території НПП "Гуцульщина" Косівським районним відділом  поліції за поданням Івано-Франківської обласної прокуратури відкрито кримінальне провадження відповідно до ст. 364 п. 1 Кримінального кодексу України стосовно Пістинського сільського голови та представників ДП "Кутського лісгоспу".

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: