Він зазначив, що згідно з документом до кінця 2018 року буде завершено реформування Міністерства оборони і забезпечено демократичний цивільний контроль над Збройними Силами, пише НВ.
"Міністр оборони та його заступники будуть цивільними особами", – сказав Полторак.
Глава оборонного відомства додав, що до 2020 року буде завершено реформування Збройних Сил і повинна бути досягнута максимальна сумісність української армії з силами НАТО.
Паралельно буде йти реформування Генерального штабу об'єднаного оперативного штабу, видів збройних сил, оперативних командувань. Завершиться все це реформуванням найнижніх органів управління – у бригадах і в полках.
"І в результаті наші солдати, наші командири, офіцери, та й будь-який орган військового управління за структурою, системою забезпечення, підготовки, за порядком прийняття рішень – все це буде відповідати стандартам, які існують у країнах Альянсу", – підкреслив Полторак.
Наступним кроком він назвав реформування Збройних Сил в цілому – до 2020 року, а також завершення реформування Генерального штабу. "У першу чергу він (Генштаб) має бути переформатований до J-структури, яка існує у всіх країнах Альянсу", – розповів міністр оборони.
Він пояснив, що J-структура – це прийнята в арміях країн НАТО система управління збройними силами, їх забезпечення і організації. "Вона дає можливість швидко і правильно приймати рішення", – підкреслив Полторак. Міністр зазначив, що колишня структура Збройних Сил не давала можливості швидко приймати рішення.
"Ось для прикладу. У міністерстві оборони рішення раніше мав право приймати єдиний чоловік – міністр. У структурі працювало 770 співробітників, вони щодня готували документи, які направляли міністру. Як можливо взагалі ефективно приймати рішення при такому розподілі?" – розповів глава Міноборони.
Щоб вирішити цю проблему, зазначив Полторак, чисельність персоналу Міністерства оборони скоротили більш ніж на 200 чоловік і перерозподілили функціональні обов'язки. "Я свої повноваження віддав заступникам, на департаменти. Вони зараз за своїми напрямками швидко приймають рішення", – розповів Полторак.
При цьому він уточнив, що стратегічні рішення приймає міністр, а тактичні, які забезпечують життєдіяльність, пересування особового складу, приймає той керівник, який відповідає за цей напрямок діяльності.
Нагадаємо, РНБО України схвалила Стратегічний оборонний бюлетень країни. 6 червня документ затвердив Глава Української держави Петро Порошенко. У документі визначено, як Україна буде підвищувати обороноздатність і співпрацювати з НАТО, щоб згодом стати членом Альянсу.